Cardano: uzel ADA na PlayStationu

3 min read

Jakkoli může tato myšlenka znít absurdně, je to to, co někteří uživatelé požadují od týmu Cardano: možnost používat ke spuštění uzlu Cardano (ADA) jak PlayStation 4, tak i další konzoli Sony, PS5.

Tato myšlenka, i když poněkud bizarní, stále nachází prostor pro možnost realizace, vzhledem k tomu, že v minulosti byla PlayStation 3 používána ke zpracování složitých výpočtů a byla využívána projektem Folding @ Home, který zahájila Stanfordská univerzita.

Projekt Stanford byl navržen tak, aby využíval sílu PC, a to jak prostřednictvím CPU, tak i grafických karet (GPU). V roce 2007 byla navíc využívána konzole PS3, která vyšla v předchozím roce, protože její procesor Cell byl 20krát rychlejší než počítač a proto byl pro tuto konzolu vyvinut specializovaný klient, spolupráce mezi Sony a univerzitním výzkumným centrem. To vedlo k více než 5 letům činnosti.

Klient byl v roce 2012 vypnutý a tento systém používalo více než 15 milionů uživatelů, což představuje více než 100 milionů hodin práce na počítači. Stručně řečeno, skutečně působivý decentralizovaný systém ve srovnání s odhadovanými daty například pro bitcoinový blockchain, který má na svém kontě necelých 50 tisíc uzlů a během svého vrcholu v roce 2017 necelých 200 tisíc.

Cardano na PlayStationu

Proto návrh, aby tým Cardano uzavřel partnerství se společností Sony ke spuštění blockchainového uzlu přímo na konzolích, není příliš proveditelný, protože by to znamenalo, že nebude možné konzoli používat na hry.

Stanfordský systém by naopak mohl být při hraní přerušen, zatímco uzel ze své podstaty musí být vždy funkční a nikdy nesmí být offline. Jakkoli je to pravděpodobné, je velmi nepravděpodobné, že by se to stalo, protože společnost jako Sony by na to stěží kývla, protože by to bránilo milionům majitelů konzolí hrát hry.

ChainClash: recenze hry

Roman

Napsat komentář