Mladík z Francie se stal milionářem: Ve staré peněžence nalezl 127 BTC

3 min read

Zní to téměř jako městská legenda, ale jeden uživatel na Redditu získal 127 BTc po téměř 10ti letech.

Příběh začíná hrou DarkOrbit a její měnou Uridium, která je nutná k urychlení různých úkolů ve hře. Mladík, který byl v té době nezletilý, hledal řešení, jak získat nějaké peníze k nákupu Uridium online a narazil na nástroje, které mu umožňovaly získat Bitcoin zdarma.

I dnes je stále možné získat velmi malé zlomky BTC pomocí nástrojů, jako jsou faucety, specializované aplikace nebo hry.

Knight Story: recenze hry

Jak bylo nalezeno 127 BTC

Díky těmto nástrojům, které byly k dispozici všem kolem let 2011–2012, se chlapci podařilo získat celkem 127 BTC: v minulosti různé faucety rozdávaly celé jednotky BTC a ne zlomky jako dnes.

Mladík používal počítač v domě, kde trávil dovolenou se svými prarodiči. Brzy však zapomněl své soukromé klíče. Ale naděje se znovu probudila během vánočních svátků, kdy se vrátil ke svým prarodičům a zkontroloval, zda tam počítač Dell stále je. Podařilo se mu najít soubor „klíče“, který obsahoval soukromý klíč a BTC adresu, kterou používal k přijímání BTC z platforem a ke své nesmírné radosti objevil skutečné jmění.

Mnoho lidí tomuto příběhu nevěřilo, zejména kvůli rychlosti, s jakou mladík prodal všechny BTC, mluvíme jen o 2 týdnech po objevení nalezeného BTC.

Ale v dalším příspěvku uživatel vysvětlil dynamiku a jak se mu podařilo prodat je všechny prostřednictvím OTC (Over The Counter) burzy, kde je možné nakupovat a prodávat obrovské množství BTC a prakticky bez omezení, odhalující že byly prodány za 33438,02 za kus a poplatek 0,15%.

Mladý muž, nyní milionář, také zveřejnil screenshot se svým aktuálním zůstatkem na účtu, který činí něco málo přes 4 miliony dolarů, i když v příspěvku si můžeme přečíst výčitky svědomí za to, že všechny prodal a ne jen část.

ve stare peněžence nalezl 127 btc
zdroj: imgur.com
Roman

Napsat komentář