Microstrategy se zadlužuje, aby koupila bitcoiny

3 min read

MicroStrategy Incorporated, známá svými agresivními bitcoinovými investicemi, nyní plánuje vydat během býčího trhu konvertibilní dluhopisy v celkové hodnotě 600 milionů dolarů. Tyto dluhopisy budou splatné v roce 2030. Tento strategický krok společnosti generálního ředitele Michaela Saylora podléhá tržním podmínkám. Na této úrovni je cílem zacílit na kvalifikované institucionální nákupčí.

Společnost také poskytuje počátečním upisovatelům možnost zakoupit až 90 milionů USD dodatečných dluhopisů během 13 dnů od vydání. Vzhledem k pozadí na trhu s kryptoměnami je nyní stále jasnější, že společnost chce získaný kapitál primárně použít k nákupu dalších BTC.

Microstrategy spoléhá na růst prostřednictvím emise dluhopisů: Nový dluh by měl umožnit nákup více BTC

S dluhopisy bude zacházeno jako s nezajištěnými závazky MicroStrategy, přičemž pololetní úrokové platby začnou 15. září 2024. Pojďme se rychle podívat na podrobnosti o dluhopisech společnosti Microstrategy. Za určitých podmínek je možné předčasné splacení a splacení nebo konverze dluhopisů. Počínaje 22. březnem 2027 má MicroStrategy možnost zpětně odkoupit všechny Dluhopisy nebo jejich část za hotovost. Investoři mají ze své strany právo požádat o zpětný odkup svých dluhopisů 15. září 2028.

Konvertibilní dluhopisy nabízejí možnost přeměny na hotovost, akcie MicroStrategy třídy A nebo kombinaci obou. Celá věc závisí na vaší volbě. Do 15. září 2029 je převod možný pouze za určitých podmínek.

Poté je toto zaručeno kdykoli až dva obchodní dny před datem splatnosti. Přesné podmínky týkající se úrokové sazby, konverzního kurzu a konverzní ceny budou stanoveny později, až Microstrategy stanoví cenu emise.

MicroStrategy plánuje použít výnosy z emise konvertibilních dluhopisů především na další akvizici BTC a pro obecné firemní účely. Tato strategie podporuje silnou expozici MicroStrategy vůči Bitcoinu a odráží důvěru společnosti v dlouhodobý výkon této kryptoměny.

Zatímco Microstrategy zdůrazňuje svou důvěru v Bitcoiny prostřednictvím svých investic již léta pod vedením generálního ředitele Saylora, mnozí jsou skeptičtí. Zejména faktor šetrnosti k životnímu prostředí drží mnoho lidí na vedlejší koleji, pokud jde o kryptoměny.

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *