Michael Saylor doporučuje: Kupte si bitcoiny a držte je 100 let

4 min read

Generální ředitel společnosti MicroStrategy Michael Saylor, jehož firma nyní vlastní 205 000 bitcoinů (BTC), říká, že lidé by si měli tyto kryptoměny koupit a držet je 100 let. „Lidem bych doporučil, aby je považovali za digitální majetek – miliardovou budovu v kyberprostoru,“ řekl Michael Saylor v pondělí v rozhovoru pro CNBC. „Držte je 100 let.“

Microstrategy nakoupila více BTC

Včera Saylor oznámil další velký nákup BTC za 800 milionů dolarů s průměrnou cenou 68 377 dolarů za minci.

Nový nákup byl financován z výtěžku nedávno oznámené emise konvertibilních dluhopisů v hodnotě 700 milionů dolarů, na kterou společnost platí skromné úroky 0,625 % a která má být splacena v roce 2030. Microstrategy je nyní největším držitelem BTC na světě a vlastní téměř 1 % celkového množství BTC, které kdy bude existovat.

„Lidé to nazývají ‚digitální měnou‘, a to je nešťastný historický artefakt,“ říká Saylor a porovnává toto aktivum s cennými nemovitostmi. „Přesvědčivý případ použití je zachování kapitálu pro všechny lidi na světě.

Generální ředitel poukázal na to, že celkový adresovatelný trh pro bitcoin jako prostředku uchování hodnoty je obrovských 100 bilionů dolarů, ve srovnání s trhem v hodnotě 1 bilion dolarů pro BTC jako  prostředku směny. Tržní kapitalizace bitcoinu je dnes stále pod 1,5 bilionu dolarů a je jen mírně nad hodnotou stříbra, což zanechává velký prostor pro růst.

Michael Saylor říká, že bitcoin by se neměl nazývat měnou

Použití označení majetku je pro regulační orgány méně „kontroverzní“ nebo problémové než jeho použití jako výměnného prostředku.

Mnoho z nejhlasitějších kritiků bitcoinu, včetně Elizabeth Warren, Jamieho Dimona a Garyho Genslera, vidí v praní peněz jeden z hlavních případů použití bitcoinu, zatímco velká část politického zájmu o kryptoměny se zaměřuje na regulaci stablecoinů, burz a dalších zprostředkovatelů plateb a obchodu.

„Nemusí to nutně být měna,“ říká Michael Saylor. „Nikdo se nesnaží koupit šálek kávy za zlomek své budovy na Páté avenue.“

Miliardář dodal, že bitcoin „sní zlato“, ale jehož tržní kapitalizace je stále desetkrát větší. Spotové ETF na bitcoin, které byly na trhu ve Spojených státech uvedeny před dvěma měsíci, jsou nyní více než dvakrát větší než všechny ETF na zlato.

„Bitcoin soutěží s rizikovými aktivy jako dlouhodobá investice a s nákupem Airbnb jako penzijního zabezpečení, pokud patříte do střední třídy,“ dodává Saylor.

Roman

Napsat komentář