Čekání je u konce: XRP zaznamenal býčí průlom

3 min read

Kdo investoval do XRP v posledním roce, musel především projevit jedno: trpělivost. I když zastánci rádi mluví o tom, že mince od Ripple má potenciál předstihnout dokonce i Bitcoin, v posledních měsících to nebylo cítit. XRP je jednou z mála kryptoměn z Top 10, která už v roce 2023 vykazovala spíše slabý výkon a ani letos se opravdu nerozjela. Alespoň do teď, včera měl token svůj nejlepší den v tomto roce.

Cena XRP vzrostla o 17 %

Býčí sentiment na kryptoměnovém trhu stále přetrvává. Bitcoin vzrostl o více než 4 % a obchoduje se za 72 000 dolarů – nové historické maximum. Euforie posledních týdnů a měsíců se již dávno rozšířila na většinu altcoinů. BNB se opět obchoduje nad hranicí 500 dolarů a i Ethereum stouplo na více než 4 000 dolarů. Pouze XRP se nějak nechtělo rozjet. Nyní ale došlo k býčímu průlomu, přičemž krptoměna od Ripple vzrostla o více než 17 %.

xrp

I povčerejším nárůstu o 17 % je XRP na týdenním základě stále jen s 12% nárůstem, což ukazuje, že kryptoměna v předchozích dnech opět patřila mezi poražené. Pokud se podíváme na vývoj v posledním roce, XRP sice svou hodnotu téměř zdvojnásobil, avšak Bitcoin, Ethereum a Solana performovaly výrazně lépe.

Důvody nárůstu neznámé

Proč kurz zejména v posledních hodinách tak silně vzrostl, není jasné. Kryptokomunita na X sice vítá nárůst, ale nikdo přesně neví, proč k tomu došlo. Jisté je, že takový výbuch byl nutně potřebný, aby se udrželi investoři, kteří musí již rok sledovat, jak všechny kryptoměny překonávají XRP.

I s nejnovějším nárůstem o 17 % se XRP stále obchoduje výrazně pod hranicí 1 dolaru a daleko pod historickým maximem 3,84 dolaru. Zda se růst bude pokračovat, nebo již zítra dojde k realizaci zisků, se ukáže.

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *