Francouzští teenageři investují do kryptoměn častěji než starší občané – zpráva

3 min read

Podle zprávy investují francouzští teenageři do kryptoměn častěji než starší občané země. Franceinfo uvádí, že 15 % Francouzů ve věku 18-24 let již investovalo do kryptoměn. To je podstatně více než celostátní průměr, uvedl zdroj. ve zprávě je také uvedeno, že 9 % francouzských občanů si někdy v životě zakoupilo kryptoměny.

Francouzští teenageři: Kupují kryptoměny i lidé mladší 18 let?

Zdroj dodává, že i když jsou kryptoplatformy pro nezletilé zakázány, coiny „mají rostoucí úspěch mezi teenagery a mladými dospělými“ ve Francii. „Ale to nezabrání některým teenagerům v započetí obchodování s kryptoměnami.“

Nejmenovaný 17letý středoškolský student řekl, že při obchodování s kryptoměnami je „velmi opatrný“. Článek také cituje mladého muže jménem Mathias Vallet, který tvrdí, že začal obchodovat s kryptoměnami „ve svých 19 letech“.

Vallet uvedl, že „adrenalinový rush“ a naděje na velké zisky ho vedly k několika pokusům na kryptotrhu. Vallet vysvětluje, že jeho výhry na trzích mu pomohly „financovat studia“ a říká:

„Jakmile vidíme růst cen, je tu hodně adrenalinu. Ale vždy se snažíme omezit emoce. Chceme dělat rozumná rozhodnutí, abychom zvýšili hodnotu našeho majetku.“

Jezdí na kryptovlně i podvodníci?

Francouzští teenageři nejsou jediní, kteří se zajímají o kryptoměny. Zdá se, že i podvodníci chtějí využít rostoucí francouzské krypto horečky, protože ceny BTC rostou. 7. března celostátní televizní kanál TF1 oznámil, že „několik stovek lidí“ v Paříži podalo stížnosti na manažery nyní již neexistující krypto investiční platformy OmegaPro.

Na X (Twitter) se televizní moderátorka Élise Lucet ohradila proti několika kryptoměnovým podvodům, které zneužívaly její image. Napsala, že „nemá nic společného“ s řadou „falešných tiskových článků“ vytvořených za účelem „propagace kryptoměnových platforem“ a sdílela sérii snímků falešných zpráv Le Monde o ní, které byly publikovány na sociálních sítích.

Většina příběhů obsahovala falešné rozhovory s hvězdou, ve kterých „odhalila“ „tajemství svého bohatství“. Lucet napsala:

„Pozor na podvody! Koordinovaná kampaň škodlivých příspěvků využívá můj obrázek k šíření naprosto nepravdivých zpráv. Některé z nich odkazují na podvodné weby propagující weby s kryptoměnami. Samozřejmě s tím nemám nic společného.“

Roman

Napsat komentář