MetaMask zvyšuje bezpečnost napříč více blockchainy integrací Blockaid

3 min read

Jedna z nejpoužívanějším kryptoměnových peněženek MetaMask upgradovala své bezpečnostní funkce integrací Blockaid výstrah ve výchozím nastavení, čímž rozšířila ochranu před rizikovými transakcemi pro uživatele sítí Ethereum, Linea, BNB Smart Chain, Polygon, Arbitrum, Optimism a Avalanche.

MetaMask zvyšuje bezpečnost napříč více blockchainy integrací Blockaid

MetaMask zvýšila bezpečnost uživatelů

Přední kryptopeněženka MetaMask učinila klíčový krok ke zvýšení bezpečnosti uživatelů. Ve výchozím nastavení má integrované bezpečnostní výstrahy napříč různými blockchainovými sítěmi. Tato funkce, spuštěná ve spolupráci s bezpečnostní firmou Blockaid, má za cíl chránit uživatele před rizikovými transakcemi na Ethereum, Linea, BNB Chain, Polygon, Arbitrum, Optimism a Avalanche. Tato funkce představuje klíčový krok v ochraně učastníků kryptoměnového ekosystému.

Dan Finlay, spoluzakladatel MetaMask, upozornil na důležitost této integrace. „Jde o zásadní krok k zajištění toho, aby MetaMask zůstala v popředí bezpečných samoobslužných kryptopeněženek pro nové i zkušené uživatele.“. Tento krok je v souladu se strategií platformy předem varovat uživatele před rizikovými transakcemi.

Přijetí bezpečnostních výstrah Blockaid přichází v životně důležité době, protože sektor kryptoměn čelil velkým bezpečnostním problémům. Jen v roce 2023 přišli uživatelé kryptoměn o 1,7 miliardy dolarů kvůli krádežím, hackingu a phishingu. Přístup MetaMask je v souladu s prací jiných rozšíření prohlížeče pro peněženky, jako je Rabby, Wallet Guard a Scam Sniffer.

Blockaid, založený v roce 2022 s 33 miliony dolarů získanými od renomovaných investorů jako Ribbit, Variant a Sequoia, se specializuje na nástroje pro simulaci transakcí. Tyto nástroje jsou klíčové pro zvýšení bezpečnosti peněženek a decentralizovaných aplikací snížením rizik spojených s phishingem a pokusy o hackování.

Integrace výstrah Blockaid není jen technickou aktualizací, ale proaktivním krokem k řešení rostoucích obav o krypto bezpečnost. Vzhledem k tomu, že uživatelská základna MetaMask rychle roste – mezi zářím 2023 a lednem 2024 o více než 50 % a dosáhla více než 30 milionů aktivních uživatelů měsíčně – jsou taková bezpečnostní opatření zásadní. 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář