Bitcoin, 1 miliarda uživatelů do roku 2024

3 min read

Uživatelů Bitcoinu je zhruba stejně jako uživatelů internetu v roce 1997.

Bitcoin, 1 miliarda uživatelů do roku 2024

Údaje dokumentující tento stav jsou podle výzkumu Crypto.com. Graf ukazuje, že Bitcoin má v současné době zhruba 500 milionů uživatelů, stejně jako internet v roce 1997.

Podle tohoto výzkumu bude do roku 2024 mít kryptoměna 1 miliardu uživatelů s tempem růstu 80% ročně. V následujících letech, pravděpodobně do roku 2030, počet těchto entit dosáhne 3,7 miliardy, což je mnohem více, než měl internet v roce 2006 (asi 1 miliarda).

Stručně řečeno, tento graf se zdá být rozhodně optimistický ohledně růstu adopce primární kryptoměny. Podle některých je však srovnání nedobré. Internet se skutečně ukázal jako nenahraditelný a výrazně zlepšil sociální organizaci. Bitcoin naopak někteří označují za „dobrý, ale ne nezbytný“, přinejmenším pokud existují jiné formy peněz a jiné formy bezpečného uložiště.

Proč bude počet uživatelů Bitcoinu nadále růst

Bitcoin a internet však mají něco společného. Obojí ve své době bylo k ničemu a nikam nevedlo. Víme, jak to dopadlo: dnes bychom se bez internetu nemohli obejít. Dojdeme do bodu, kdy se neobejdeme také bez Bitcoinu? To je otázka, která zůstává otevřená.

Zdá se, že graf naznačuje, že sektor kryptoměn je stále příliš mladý. Bitcoin je na světě jen něco málo přes 10 let a proto má spoustu času na růst, zlepšování a získání důvěry uživatelů.

BTC za poslední rok jistě učinil velký pokrok: dosáhl nových rekordů, většího přijetí institucionálními investory a stal se dokonce zákonným platidlem v Salvadoru. Stručně řečeno, všechno naznačuje, že BTC není pomíjivý výstřelek nebo „jed na krysy“, ale jeho použití bude stejně jako jeho funkce růst.

Jak těžit Ravencoin

Roman

Napsat komentář