Kryptoměny vs. tradiční trhy – Objevuje se oddělení

5 min read

Nejnovější data společnosti Santiment nám ukazují, že v kontextu současného býčího trhu zaznamenaly kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum v posledních týdnech výrazné zisky. V podrobné analýze cenové zisky kryptoměn na trhu daleko přesáhly výnosy S&P 500. S tímto oddělením od tradičních trhů vidíme silný, nezávislý růst v krypto sektoru. Zejména optimističtí pozorovatelé jsou nyní přesvědčeni, že tento trend bude pokračovat i v následujících měsících.

Mnoho analytiků také předpokládá, že cenu Bitcoinu ve výši 100 000 USD poprvé uvidíme již ve třetím čtvrtletí roku 2024. V tomto článku se dozvíte, jak by se budoucí předpověď Bitcoinu mohla vyvíjet na základě sentimentu trhu a fundamentálních dat o blockchainu BTC.

Přehled vývoje trhu: Historické vzory krypto trhů

Podle nejnovější analýzy vykázaly Bitcoiny a Ethereum tento týden pozoruhodnou nadvýkonnost s nárůsty o 10,0 % a 14,7 % v porovnání s indexem S&P 500. Vedoucí index z USA mezitím zaznamenal nárůst cen pouze o 0,5 %. Tento vývoj opět zdůrazňuje celkovou volatilitu kryptotrhu. Jako celkově menší třída aktiv se kryptoměny v mnoha případech odlišují od tradičních akciových trhů.

Image

Historicky trh s kryptoměnami často zažil období, kdy měl malou nebo žádnou korelaci s akciovými trhy. Během takových časů zažívají kryptoměny své vlastní býčí trhy. Na obrázku výše můžeme vidět, že je to nyní opět případ BTC, ETH a spol.

Význam současného oddělení trhu: Jak vypadá budoucí předpověď BTC?

Současná nadvýkonnost a zjevné oddělení cen kryptoměn by mělo pro další cenové prognózy naznačovat, že kryptotrhy opět začaly procházet svými vlastními cykly. V důsledku toho by se alespoň v krátkodobém horizontu mohly kryptoměny ukázat jako jakési zajištění v některých portfoliích riskujících investorů v kontextu aktuálního dění na trhu.

Zde se chcete vyhnout korelaci výkonnosti s ostatními třídami aktiv v portfoliu. Oddělení od tradičních trhů a nezávislé pohyby cen dává investorům příležitost rozložit rizika a učinit jejich portfolio odolnější vůči volatilitě trhu. Při analýze využití kryptoměn jako strategické pozice v portfoliu však až čas ukáže, zda toto oddělení bude představovat trvalou změnu v chování kryptoměn. 

Kryptoměny jako nezávislá třída aktiv: Co je třeba vzít v úvahu při prognózách na býčím trhu?

Na rozdíl od tradičních trhů, které jsou často ovlivňovány ekonomickými cykly, firemními zisky a geopolitickými událostmi, kryptotrhy často sledují své vlastní a specifické trendy.

Tato nezávislost může způsobit období významných býčích trhů v kryptosvětě, které lze vysvětlit řadou faktorů:

  • Síťové efekty: Hodnota kryptoměny se může zvyšovat, čím více lidí ji používá a čím větší je síť.
  • Technologický vývoj: Inovace, jako bylo například zavedení DeFi nebo NFT, mohou vytvořit nové případy použití a odpovídajícím způsobem zvýšit poptávku po určitých tokenech a projektech.
  • Institucionální přijetí: Rostoucí účast institucionálních investorů obecně vede k vyšší likviditě na trhu.
  • Jasnost regulace: Pozitivní vývoj regulace nebo zavádění zákonů podporujících kryptoměny zvyšují důvěru v tuto třídu aktiv. Totéž může být samozřejmě také negativní, pokud se oficiální orgány staví spíše negativně

Přestože kryptoměny mohou zažít období oddělení od tradičních trhů, nejsou zcela imunní vůči makroekonomickým vlivům. Zvyšování úrokových sazeb, inflace a kolísání měn vždy hrají u digitálních měn odpovídající roli.

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *