Jamie Dimon vs. krypto: Generální ředitel JP Morgan opět vyvolává kontroverze

3 min read

Schválení Bspotových bitcoinových ETF v USA znamenalo změnu hry a velký krok pro kryptoměny směrem k regulaci a hlavnímu finančnímu trhu. Zejména BlackRock, největší správce aktiv na světě, se nejspíš bude těšit z čísel, která jeho ETF přináší každý den. Do ETF zatím přiteklo přes 10 miliard dolarů. Larry Fink, generální ředitel společnosti Blackrock, byl v minulosti vůči Bitcoinu a kryptoměnám poněkud kritický, ale změnil názor. Nyní vidí BTC jako novou třídu aktiv. Nevidí jej jako měnu. Stojí za zmínku, žeBitcoin ETF společnosti BlackRock má 25% podíl na trhu.

Jamie Dimon je kritický vůči kryptoměnám – mírně řečeno

Jedním z hráčů, který pravděpodobně nevstoupí v blízké budoucnosti přímo do byznysu s kryptoměnami, je JPMorgan Chase. CEO je, mírně řečeno, velmi kritický vůči kryptoměnám. Což je vlastně docela paradoxní, protože investiční banka je nepřímo zapojena do Bitcoin Spot ETF přes BlackRock.

Nedávno Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase, zopakoval svůj negativní postoj ke kryptoměnám. V živém přenosu prohlásil, že by nikdy osobně nekoupil bitcoiny, čímž opět vyvolal hněv kryptokomunity, protože to není první prohlášení proti bitcoinu, které Dimon učinil. Prohlásil také, že bitcoin není k ničemu dobrý a je vhodný pouze pro nelegální případy použití, jako jsou podvody nebo prostituce.

V roce 2021, kdy BTC dosáhl svého prvního historického maxima, označil kryptoměnu za bezcennou. V kryptosvětě si nezískal mnoho sympatií ani svým prohlášením, že se pokusí zakázat kryptoměny, pokud k tomu bude mít potřebné pravomoci. V minulosti také popsal kryptoměny jako decentralizované pyramidové hry. Mimochodem, analytici z JP Morgan již předpověděli kolaps ceny po halvingu Bitcoinu. Teprve budoucnost ukáže, zda budou mít pravdu nebo ne.

Mimochodem, na kryptotrh nemají Dimonova prohlášení žádný vliv. Index strachu a chamtivosti byl ještě včera na 91, což znamená extrémní chamtivost, a Bitcoin dosáhl nového historického maxima kolem 73 750 dolarů tento týden.

Roman

Napsat komentář