Klony Dogecoinu padají, některé ztratily téměř 100% své hodnoty

4 min read

Klony Dogecoinu prožívají po poslední korekci trhu těžké časy. Většina z nich od ATH ztratila více než 70% své hodnoty.

Trh s kryptoměnami byl minulý týden kolektivně zaslán do masivní korekce. Cena Bitcoinu klesla pod 40 000 dolarů a následovaly všechny altcoiny.

Některé se však propadly více, než jiné – klony Dogecoinu krvácejí a je třeba zvážit několik důležitých věcí.

Klony Dogecoinu jako SHIB se strmě propadly

Před necelými 10 dny kupující klonů Dogecoinu oslavovali obrovské zisky, některé v rozmezí pěti až šestimístných procentních nárůstů.

V té době došlo k náhlému nárůstu počtu mincí, které napodobovaly DOGE, což v roce 2021 dosud zaznamenalo obrovský nárůst. Z velké části poháněni retailovými investory, kteří si koupili DOGE, jakmile o tom tweetnul Elon Musk, tato kryptoměna je rozhodně nejžhavějším tématem letošního roku.

Shiba Inu (SHIB) byl bezpochyby tím, kdo nejvíce vynikl, protože kryptoměna ohromně vzrostla do bodu, kdy by loni prostá investice ve výši 50 USD měla hodnotu více než milion při historickém maximu mince dosaženého před 9 dny.

Nyní však všechny klony padají. Je pravda, že celý trh prochází vážnou korekcí. Ztráty těchto mincí jsou stále mnohem významnější a šance na jejich zotavení vypadají v nejlepším případě obzvláště malé. Pro kontext se podívejme, jak velkou hodnotu ztratily některé z populárních klonů DOGE od jejich historického maxima, přičemž u většiny z nich bylo dosaženo zhruba před týdnem.

  • Shiba Inu (SHIB) se od ATH snížil o 65%.
  • Dogeswap (DOGES) se od ATH snížil o 94%.
  • DogeFi (DOGEFI) se od ATH snížil o 92,3%.
  • Husky (HUSKY) klesl od ATH o 90,4.
  • Shiba Pup (SHIBAPUP) se od ATH snížil o 93,2%.

Jsou to jen některé z nejpopulárnějších, ale u ostatních dogecoinových klonů je situace obdobná, ne-li horší.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Co bychom si z toho měli odnést?

První a nejzřetelnější věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že trh nejde jen nahoru. Jde o přirozené korekce, když investoři realizují zisky nebo vyvažují svá portfolia. To je hlavní důvod, proč vidíme aktuální korekci na celém trhu. Existuje však klíčový rozdíl mezi korekcí Bitcoinu a korekcí klonů DOGE bez jakékoli vnitřní a inherentní hodnoty, vytvořené za účelem využití dočasného trendu, který nevyhnutelně zkončí.

Je třeba pochopit, že neexistuje nic jako „investice“ do kryptoměn tohoto druhu. Není do čeho investovat – většina z nich dokonce sdílí stejnou šablonu WordPress – tak málo úsilí bylo zapotřebí k jejich vytvoření.

I když je to všechno zábava a hry, když je trend horký a ceny rostou, je také důležité si uvědomit, že obchodování je hra s nulovým součtem. To znamená, že aby někdo mohl koupit, musí jiný prodat. Většina investorů, kteří nemají téměř žádný přehled o trhu (což je nyní většina retailu), má tendenci nakupovat nahoře – tehdy je trend na vrcholu a lidé obvykle dozví o konkrétní kryptoměně.

Jakmile však trhy začnou padat, je nepravděpodobné, že se tyto mince bez fundamentů vzpamatují. To, co se obvykle stane, je to, že lidé skončí s miliony mincí, za které pravděpodobně nikdy nedostanou zpět to, za co nakoupili, natož aby vydělaly.

Klíčovým bodem v každém případě je neinvestovat do aktiv bez pevných fundamentů, být velmi opatrní při vezení se na zjevně krátkodobém trendu, provádět řádný výzkum a vyhýbat se podvodům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *