Keňská centrální banka investuje do Bitcoinu

2 min read

Podle zprávy v Daily News Arena keňská centrální banka uvedla, že se rozhodla použít Bitcoin jako rezervní měnu k řešení ekonomických problémů země.

Poté, co včera nigerijská vláda rovněž na Twitteru prohlásila, že bitcoiny by mohly brzy nahradit Nairu, svou podporu Bitcoinu zveřejnil i Patrick Njoroge, guvernér centrální banky Keni.

Rozhodnutí použít BTC jako rezervní měnu by již bylo učiněno, a to rovněž s ohledem na rychlost transakcí a skutečnost, že výměna keňského šilinku za jiné cizí měny není příliš pohodlná.

„Naše rozhodnutí přejít na Bitcoin je taktické i logické. Naše měna byla vždy boxovací pytel pro Mezinárodní měnový fond, který vždy tvrdí, že keňský šilink je nadhodnocen. To vedlo k příliš velkému tlaku na keňský šilink a to má negativní dopad na ekonomiku. Ztrácíme příliš mnoho jednoduše proto, že se někdo z MMF probudil na špatné straně postele. Bitcoin to ukončí “.

Bitcoin: jsme ve spekulativní bublině?

Bitcoin v Keni

V září 2020 keňská síť mladých podnikatelů (YEN) rovněž oznámila, že vyvinula nový stablecoin s názvem YENTS, který je vázán na keňský šilink.

Za zmínku stojí, že bitcoiny se v Keni již roky hojně používají a existuje dokument, který vysvětluje, jak již v roce 2015 byly BTC v této zemi velmi populární:

Celkově vzrostly kryptoměnové transakce v Africe o 55%, což ukazuje, že kryptoměny jsou na kontinentu široce používány. V zásadě se jedná o podobný fenomén jako Venezuela: země s největšími ekonomickými obtížemi a země, kde prudce stoupá inflace, raději používají kryptoměnu než místní měnu.

Roman

Napsat komentář