Jak používat Balancer DEX

3 min read

Tento návod ukáže, jak používat Balancer, který je velmi podobný slavnějšímu Uniswapu.

Decentralizované burzy (DEX) jsou nejdůležitějšími platformami v oblasti decentralizovaného financování (DeFi) a v tomto sektoru jich existuje několik.

Decentralizované burzy (DEX): Průvodce pro začátečníky

Návod k použití Balancer DEX

Než budeme pokračovat, budeme potřebovat několik věcí:

  • Peněženku, která podporuje blockchain Ethereum, jako peněženka Eidoo;
  • Dost ETH na pokrytí nákladů na síťové poplatky a na nákup jakýchkoli tokenů na Balanceru.

Prvním krokem bude přístup k platformě Balancer a připojení naší peněženky. V tomto případě použijeme peněženku Eidoo.

Na Balancer DEX k připojení jiné pěněženky, než MetaMask výberte možnosti „Scan with WalletConnect to connect“, poté otevřeme aplikaci Eidoo a klikneme na tlačítko vpravo nahoře se symbolem, který vypadá jako „W “ a naskenujte QR kód, který najdeme na platformě.

Jak používat Balancer DEX

Pokud chceme převést a poté prodat nebo koupit token, vybereme pouze počáteční token a ten, který bychom chtěli získat (můžeme také zadat smlouvu o tokenu). V našem případě zvolíme pool ETH / pBTC a poté prodáme ETH k nákupu pBTC.

K tomu budeme muset zadat částku, kterou chceme převést a poté kliknout na tlačítko swap. V tomto případě potvrdíme transakci z peněženky Eidoo.

Jak používat Balancer DEX

Jak používat Balancer k přidání likvidity

Pokud místo toho chceme pomocí Balanceru přidat likviditu do poolu a poté získávat příslušné poplatky z poolu, můžeme kliknout na tlačítko vpravo nahoře „Add Liquidity“ a budeme v sekci poolu. Opět budeme muset propojit naši peněženku s Balancerem.

V tomto okamžiku musíme jen najít pool, který nás zajímá. Můžeme také vyhledávat podle tokenu a jakmile jsme našli pool, v našem případě 50/50 wBTC / wETH, budeme muset přidat prostředky ve stejných částech hodnoty.

Pooly na Balanceru vyžadují vyvážený počet tokenů.

K tomu budeme muset stisknout tlačítko „Add Liquidity“ vpravo nahoře a vytvořit proxy pro správu likvidity, která bude vyžaduje gas polatek, v našem případě asi 8 USD. Jakmile je transakce dokončena, budeme na obrazovce poolu a uvidíme tokeny.

Při první transakci musíte odemknout všechny tokeny a poté budete muset za transakci zaplatit větší poplatek. Teprve na konci tohoto postupu můžeme přidat naše prostředky do poolu a dokončit transakci kliknutím na tlačítko „Add Liquidity“.

Jak používat Balancer DEX
Roman

Napsat komentář