Co je Paxful?

3 min read

Paxful je platforma, kde si uživatelé mohou navzájem vyměňovat Bitcoiny způsobem peer to peer.

Společnost byla založena v roce 2014 Ray Youssef a Artur Schaback pod názvem EasyBitz, později byla přejmenována na Paxful.

Paxful: partnrství a výhody

Hlavní výhodou Paxful je, že umožňuje nakupovat BTC pomocí více než 300 platebních metod, jako: bankovní převod, hotovost, poskytovatelé plateb jako PayPal, Skrill a Neteller, různé dárkové karty jako iTunes, Amazon a Booking.com a různé kryptoměny jako Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash atd.

V prosinci roku 2019 společnost Paxful uzavřela partnerství s Binance, jednou z největších světových burz s kryptoměnou, s cílem zlepšit fiat-kryptoměnu. To umožňuje uživatelům burzy Binance přístup k různým platbám, přičemž je podporováno 167 fiat měn (téměř všechny) a alternativní elektronické platební systémy.

Uživatelé Binance mohou také použít prostředky na burze k nákupu BTC na Paxful. Naopak platforma peer-to-peer usnadňuje uživatelům nákup bezpočtu kryptoměn uvedených na Binance.

Uživatelé mohou také použít své přihlašovací údaje Binance pro přístup k Paxos, i když stále potřebují předat ověření identity na Paxful. Během ověření KYC jsou uživatelé povinni poskytnout své telefonní číslo, dokument a selfie.

Po registraci a ověření musí uživatelé, kteří chtějí nakupovat Bitcoiny, financovat svůj účet pomocí jedné z 327 podporovaných platebních metod.

Uživatelé Paxos začínají tím, že najdou nabídku mezi dostupnými a jsou vedeni zkušeným prodejcem v procesu nákupu prostřednictvím online chatu. Jakmile je vše nastaveno, platí prodejci přímo z vybraného účtu. Zabezpečení transakcí je zaručeno povinným ověřováním všech uživatelů.

Paxful má více než 2 miliony uživatelů a dosáhl týdenního objemu obchodování 30 milionů dolarů.

Global Paxful Volume
zdroj: coin.dance

Pro srovnání, objemy první platformy P2P, LocalBitcoins jsou, v neustálém poklesu poté, co v prosinci 2017 dosáhla maxima týdeního objemu 130 mil. USD.

Global Localbitcoins Volume Chart
zdroj: coin.dance

Paxful také uzavřel partnerství s Chainalysis, společností zabývající se analýzou blockchainu, s cílem zlepšit dodržování AML. Pomocí nástrojů pro dodržování předpisů „Know Your Transaction (KYT)“ a „Reactor“ společnosti Chainalysis je Paxful schopen identifikovat a vyšetřovat vysoce rizikové transakce kryptoměny, jako jsou transakce z deep webu, mixérů nebo nelegálních aktivit.

Paxful je první P2P burza využívající Chainalysis, která dosud považovala tento typ burzy za „inherentně riskantní“, protože jsou většinou decentralizované a často nevyžadují, aby si uživatelé vytvořili účet.

Gary Gensler, nový předseda SEC

Roman

Napsat komentář