BlockFi: Jak funguje výdělek z úroků na kryptoměně

5 min read

Jak vydělat z úroky na svých kryptoměnách pomocí BlockFi?

Velký počet lidí, kteří se rozhodnou dlouhodobě nakupovat a držet Bitcoiny, každým dnem roste. Dnes sahají od těch, kteří rádi experimentují s novými technologiemi, přes profesionální investory, kteří dovedně diverzifikují svá portfolia, až po velké institucionální fondy a velké hráče v odvětví fintech, jako je PayPal.

HODL

Každý, kdo drží Bitcoin jako uchovatele hodnoty, ve víře, že jeho hodnota bude časem oceněna a jako zajištění proti rostoucí inflaci, je označován jako „HODLer“, z termínu HODL, který vznikl v roce 2013 jako překlep příspěvek na Bitcointalk, nyní široce adoptovaný krypto komunitou.

Výdělek

Hodleři donedávna byli schopni trpělivě čekat, až cena jejich kryptoměny vzroste. Dnes mají díky různým platformám CeFi (centralizované finance) možnost získat velmi dobrý úrok tím, že drží své tokeny na těchto platformách.

Hodlujte a vydělávejte

Nejprve je dobré si uvědomit, že při provádění této činnosti existují další rizika ve srovnání s držením kryptoměn v offline peněženkách (cold peněženka). Nová rizika, kterým jsme vystaveni, se většinou týkají takzvaného „rizika platformy“; náš účet byl hacknut nebo platforma, která byla hacknuta nebo se stala podvodem. Všechna tato nová rizika lze zmírnit dvěma hlavními způsoby:

  • diverzifikací, tedy využitím několika platforem, a to i při menším úroku
  • spoléhání se na zdravé a spolehlivé platformy s platným ověřovacím systémem (2FA).

Úroky z krypta s BlockFi

Dnes analyzujeme platformu BlockFi, která je se svým úrokovým účtem BlockFi nejinštitucionalizovanějším řešením v této oblasti, protože je podporována společnostmi jako Coinbase Ventures, Morgan Creek Capital Management, Winklevoss Capital a dalšími.

Díky minimalistické grafice zjednodušuje vaši rozvahu (INTEREST ACCOUNT BALANCE), již vydělané úroky (TOTAL INTEREST PAID) a úroky, které budou vyplaceny na konci měsíce (ACCRUED INTEREST), vše vyjádřeno v amerických dolarech.

Snadné použití je to, co platformu odlišuje: pro zahájení vydělávání je jednoduše nutné provést vklad pomocí jedné z podporovaných kryptoměn. Jednoduše klikněte na tlačítko „+ Deposit“ a otevře se nabídka pro výběr přijaté kryptoměny.

BlockFi: Jak funguje výdělek z úroků na kryptoměně


Výběrem kryptoměny, na které si přejeme vydělat úrok, se nám zobrazí adresa peněženky, na kterou chcete prostředky vložit a pro pohodlí také ve formátu QR kódu. Zobrazí se varování, které je velmi důležité a doporučuje, abychom na tuto adresu nevkládali jinou kryptoměnu, než byla dříve zvolená, jinak přijdeme o zaslané prostředky.

Nakonec se zobrazí veškeré odhadované transakční náklady, poplatky dodavatele atd. Platforma BlockFi neúčtuje žádné poplatky za vklad ani poplatky za první měsíční výběr.

Další nesmírně zajímavou funkcí je možnost zvolit si, v jaké kryptoměně chcete získat úrok. Poté se můžete rozhodnout, že jej přijmete ve stejné kryptoměně, nebo můžete nasměrovat úrok z různých kryptoměn a převést to všechno na svou preferovanou.

BlockFi: Jak funguje výdělek z úroků na kryptoměně

Úroky jsou vypláceny na konci každého měsíce a sazby jsou velmi příjemné: jak je uvedeno na https://blockfi.com/rates/, můžeme obdržet 6% ročně na BTC, 5,25% ročně na ETH, 5% na PAXG (Pax Gold, v podstatě tokenizované zlato) až 9,3% na USD

BlockFi: Jak funguje výdělek z úroků na kryptoměně


Jak uvádí BlockFi, úrokové sazby se mohou časem lišit v závislosti na tržních podmínkách a aktivitě zákazníků. Platforma nabízí malý bonus k prvnímu vkladu, který se časem mění (v současné době 10 USD s vkladem 100 USD) a to přihlášením prostřednictvím referralu od přítele.

Aktuální podmínky týkající se bonusů za registraci jsou k dispozici na této adrese.

Platforma BlockFi nakonec nabízí se svým BIA (BlockFi Interest Account) extrémně jednoduché a okamžité řešení s vynikajícími úrokovými sazbami. Při diverzifikaci prostšednictvím platforem CeFi nabízejících úroky je určitě třeba vzít v úvahu BlockFi.

Roman

Napsat komentář