Jak nastavit mining rig krok za krokem

4 min read

V tomto návodu si nastavíme nový mining rig krok za krokem. Není to nic těžkého.

  • základní deska ASUS B250 mining Expert (Lze připojit 19 GPU)
  • RAM stačí 4GB jen na OS
  • SSD do 120 GB

Základy: Nejprve připojte CPU k základní desce, vložte chladicí ventilátor a RAM. Připojte jednotku SSD pomocí kabelu SATA. Napájejte vše pomocí jednoho zdroje PSU – bude to primární jednotka. Prozatím připojte pouze jeden GPU.

Windows: Nainstalujte Windows 10 64bit, přejděte na výchozí instalaci, vypněte vše, co nepotřebujete (Cortana apod.). Nastavte připojení k internetu a stáhněte si ovladače základní desky. Pokračujte a nainstalujte všechny ovladače, které nabízí Asus.

BIOS: Spusťte své zařízení, přejděte do systému BIOS a aktualizujte jej na nejnovější verzi. Můžete si ji stáhnout na webu Asus.Vložte soubor s nejnovější verzí na jednotku USB Flash.V BIOSu stisknutím klávesy F7 zobrazte pokročilá nastavení systému, poté vyhledejte nástroj ASUS EZ Flash Utility, vyberte možnost „USB“ a klikněte na soubor USB flash.

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Po úspěšné aktualizaci systému BIOS je třeba nakonfigurovat základní desku pro těžbu. Níže uvidíte snímek obrazovky s personalizovaným nastavením – najdete je v pokročilém nastavení (F7).

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Důležité:Změňte velikost virtuální paměti. Pokud máte SSD s kapacitou 80 GB, můžete jej nastavit na 30 000 MB a vypněte windows defender.

Jak změnit velikost virtualní paměti

Tento Počítač > Vlastnosti > Upřesnit nastavení systému > Vlastnosti systému > Výkon > Nastavení > Možnosti výkonu > Upřesnit > Virtuální paměť > Změnit > zrušte zaškrtnutí volby Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru pro všechny jednotky > Vlastní velikost

Jak vypnout Windows defender

Win+R > napsat gpedit.msc > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender Antivirus > double click na Turn off Windows Defender Antivirus > enabled >aplly

Instalace jednotek GPU: V závislosti na grafických kartách si stáhněte ovladač Nvidia nebo ovladač AMD. Nainstalujte ovladač, restartujte rig a zkontrolujte, zda vše funguje správně. Poté restartujte rig znovu, přejděte do systému BIOS a upravte následující nastavení: změňte stav „Above 4G Decoding“ na „enabled.

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Vypněte miner. Připojte všechny ostatní GPU. Je lepší připojit monitor k první kartě (slot # 1)Důležité: ujistěte se, že jste kabely vždy zapojili tak, aby GPU a její riser byly napájeny ze stejného PSU!Zapněte miner a chvíli vyčkejte. Systém Windows bude detekovat vaše GPU jednu po druhé. Možná uvidíte černou obrazovku, ale nebojte se, je to v pořádku.

U jednotek GPU AMD může nastat komplikovanější problém: karty byly nainstalovány správně, ale každá z nich má vedle nich vykřičník. AMD atikmdag Patcher může pomoci. Klikněte na „Ano“ a po restartu je problém vyřešen!

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Watch dog: Připojte watchdog k připojení Reset a napájení na základní desce, aby se časovač mohl restartovat nebo zapnout / vypnout miner.Dva obrázky níže ukazují stejnou věc, jediná věc, která se mění, je zbarvení vodičů.

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Poté nainstalujte ovladač a program Watchdog, který najdete na oficiálních stránkách . Povolte program Autostart a upravte nastavení monitorování – aktivujte monitorování sítě a zadejte „google.com“, poté povolte také monitorování procesů a zadejte „cmd.exe“.

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Ještě pár věcí, které byste měli udělat.Zabraňte spánku systému pomocí nastavení napájení. Raději to udělejte po dokončení všeho ostatního, protože se po instalaci ovladačů GPU může vrátit k výchozímu nastavení.

Pokud plánujete přetaktování GPU, doporučujeme nainstalovat Afterburner. U jednotek AMD budete potřebovat nejnovější verzi beta. Všechna nastavení grafické karty upravíte na vlastní nebezpečí.

Jak nastavit mining rig krok za krokem

Nastavení mining softwaru Claymore

Roman

Napsat komentář