Jak nakupovat Bitcoiny na Gemini

5 min read

Gemini je kryptoburza, která umožňuje obchodování s bitcoiny (BTC). Dále také umožňuje obchodování s několika dalšími krypto aktivy, která lze nakupovat a prodávat také za americké dolary (USD).

Bitcoinové papírové peněženky: průvodce krok za krokem

Jde o americkou burzu, kterou spravuje newyorská společnost regulovaná newyorským státním oddělením finančních služeb (NYSDFS). To znamená, že burza ve skutečnosti podléhá například kapitálovým požadavkům, bezpečnostním požadavkům na IT a standardům dodržování předpisů v bankovnictví stanovených NYSDFS a newyorským bankovním zákonem.

Kromě toho je Gemini také důvěryhodnou společností a kvalifikovaným poskytovatelem služeb úschovy. Ačkoli nepatří mezi vůbec první burzy na světě, pokud jde o objemy obchodů, stále patří mezi 15 nejlepších a po Coinbase a Kraken třetí největší ve Spojených státech.

Jejími zvláštnostmi, kromě toho, že je jednou z mála burz na světě regulovaných NYSDFS, je vydávání stabilcoinů GUSD zajištěných americkými dolary a skutečnost, že byla založen slavnými dvojčaty Winklevossovi.

Nákup bitcoinů na Gemini

Na Gemini je možné nakupovat a prodávat bitcoiny v různých měnách, nejen v amerických dolarech. Je však třeba říci, že téměř polovina obchodů na burze probíhá přes pár BTC / USD, následovaný v těchto dnech FIL / USD.

Třetí nejvíce obchodovaný pár, ZEC / BTC, má objem téměř osmkrát nižší než ten první. BTC je nicméně obchodovatelný také v USD a ZEC, jakož i ETH, LTC, BCH, LINK, DAI, BAT a OXT. Za předpokladu, že si někdo přeje koupit bitcoin za americké dolary, je postup následující.

První věcí, kterou musíte udělat, je registrace a založení účtu. Existují dva typy účtů, jeden pro soukromé osoby a druhý pro společnosti a instituce. Kromě jména, e-mailu a hesla vyžaduje Gemini také číslo mobilního telefonu, aby bylo možné odeslat kód pro potvrzení zabezpečení a v některých případech také datum narození.

Po poskytnutí těchto informací je nutné přijmout uživatelskou smlouvu, zásady ochrany osobních údajů, smlouvu o API a smlouvu o tržních datech. Tyto kroky, jako je ověření identity, jsou nezbytné právě proto, že burza je regulovaná. To jistě přináší určité výhody, ale také určitou míru složitosti postupu registrace.

Za účelem dokončení procesu registrace je také nutné zaslat průkaz totožnosti s fotografiemi k ověření totožnosti. Po dokončení registrace, konfigurace a ověření účtu je nutné se připojit k bankovnímu účtu za účelem nákupu BTC v USD.

K tomu Gemini používá Plaid, což je API technické infrastruktury pro přístup k bankovním účtům spotřebitelů, které také používají například Venmo a American Express. Informace vyměňované prostřednictvím služby Plaid jsou šifrovány end-to-end a bankovní údaje nejsou viditelné pro třetí strany.

Proces připojení k účtu pomocí služby Plaid není nijak zvlášť pomalý nebo složitý a po dokončení umožňuje vkládání dolarů z bankovního účtu na směnný účet Gemini. Tento postup je po propojení účtu s Plaidem docela jednoduchý.

Jakmile jsou prostředky směnárnou přijaty, jsou uživateli okamžitě k dispozici. Jakmile jsou prostředky k dispozici, může uživatel začít obchodovat na platformě. Například pro nákup bitcoinů stačí vybrat kryptoměnu a poté kliknout na tlačítko „Buy“.

Je možné kupovat, prodávat nebo vytvářet upozornění. Je také možné provádět tyto transakce jednotlivě a ručně nebo nastavit automatické opakované nákupy na denní, týdenní, dvoutýdenní nebo měsíční bázi.

Jediný nákup je velmi snadný a rychlý, zatímco u opakujících se nákupů je postup o něco komplikovanější, protože je také nutné nastavit frekvenci. Jakmile je nákup potvrzen, uskuteční se prakticky okamžitě, stejně jako jakýkoli prodej, za tržní cenu v té době.

Alternativně je možné nastavit vlastní nákupní nebo prodejní ceny, ale v tomto případě neexistuje záruka, že objednávku lze provést okamžitě.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář