Ferrari 360 Modena bylo prodáno za bitcoiny v italské Padově

3 min read

Před několika dny bylo v Padově prodáno Ferrari 360 Modena za Bitcoiny. Autorizovaným prodejcem vozu byla společnost Veloce Classic v hlavním městě Benátska a provoz byl umožněn díky spolupráci s italskou společností tinkl.it.

Auto bylo prodáno za částku 76 tisíc eur, což je při aktuálním směnném kurzu přibližně 2 BTC. Daniele Pregnolato, generální ředitelka společnosti tinkl.it, uvedla:

„Jsme rádi a velmi spokojeni, že jsme reagovali na konkrétní požadavek kupujícího a to díky naší službě s nulovými náklady pro prodejce, a to tím spíše v mimořádně zvláštním historickém okamžiku. Tato dohoda se může stát základem pro další šíření digitální měny jako objektivně uznávaného platebního systému. “

Tinkl.it je italská fintech společnost, která navrhla a vyvinula první BTC procesor plateb. Společnost je součástí italské burzovní skupiny The Rock Trading.

Tinkl.it proto dal prodejci možnost přijímat platby v Bitcoinu. Za zmínku stojí, že společnost Veloce Classic inkasovala v eurech bankovním převodem, nikoli Bitcoinem. Nebude tedy držet BTC, protože tyto byly okamžitě převedeny na eura, takže dealer není vystaven volatilitě BTC.

Společnost Veloce Classic uvedla:

„Děkujeme kupujícímu, který nás seznámil s tímto novým světem, a společnosti tinkl.it, že nás sledovali od začátku do konce s velkou profesionalitou a umožnili tento prodej.“

MetaMask: kompletní návod

Kde nakupovat Ferrari a další auta za bitcoiny

Tesla před několika dny prohlásila, že nakoupila Bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, říká se proto, že brzy bude možné koupit auta Elona Muska také za BTC. Je třeba říci, že to není poprvé, co bylo auto zakoupeno v kryptoměně.

Obchodní zastoupení Post Oak Motor Cars v Houstonu již v roce 2018 prodalo své první Bentley za Bitcoiny.

Existuje také několik webů, které se specializují na přesný prodej automobilů s platbami v bitcoinech, například Bitcars nebo Buysellcarwithbitcoin.com, kde najdete všechny reklamy majitelů, kteří jsou ochotni přijmout tento způsob platby.

Roman

Napsat komentář