Amazon, čtvrtletní výnosy 100 miliard dolarů

3 min read

Amazon a Google zveřejnily své čtvrtletní výsledky (včetně výnosů) za poslední čtvrtletí roku 2020.

Pčed dvěma dny to byl Amazon zvláštní den, protože byla zveřejněna také zpráva o odchodu Jeffa Bezose. Zakladatel do konce roku ponechá post generálního ředitele Andymu Jassymu (který v současné době řídí cloudové podnikání).

Amazon a Google ukázaly čísla, která ohromila analytiky a překročila odhady. Analytik eToro Edoardo Fusco Femiano uvedl:

„Amazon představil rekordní čísla za poslední čtvrtletí roku 2020 a poprvé vykázal čtvrtletní tržby přes 100 miliard USD. Podívejme se také na výsledky u společnosti Alphabet, která překonala odhady analytiků ve všech klíčových metrikách, což posílilo akcie o +7%.“

Tyto údaje byly zveřejněny při uzavření trhu. Amazon se v současné době obchoduje za dolarů, což je o 2% více než včera. Podstatně lepší čísla pro Alphabet, která se zvýšila až o 7%, přičemž cena stoupá nad 2 000 dolarů.

Jak vytvořit NFT na EOS

Analýza Edoarda Fusca Femiana se také zaměřuje na ekonomiku eurozóny. Analytik eToro uvedl:

„Nejprudší pokles vůbec. Poté, co ekonomický výkon v zemích eurozóny ve třetím čtvrtletí vzrostl o +12,4%, zdá se, že v posledním čtvrtletí zmizel efekt zotavení z koronového šoku a HDP v eurozóně se ve srovnání s předchozím čtvrtletím snížil o -0,7%. Odhady byly pro pokles o -0,9% “.

Asijské indexy byly pozitivní, i když se očekává více údajů:

„Dnes se očekávají údaje o indexech PMI v eurozóně a indexu ISM v USA. V obecném přehledu se také očekává aktualizace jednání mezi americkým prezidentem Joe Bidenem a republikánskými senátory o novém návrhu zákona o balíčku fiskálních stimulů. “

Balíček, který, pokud bude schválen, může poskytnout trhům nový impuls a další obrat.

Roman

Napsat komentář