Institucionální poptávka nestačí k udržení BTC nad 30 000 USD

3 min read

Ředitel IT v Guggenheim Partners Scott Minerd sdílel další varování před možným poklesem Bitcoinu. Výkonný pracovník Wall Street předpověděl masivní korekci a stáhl primární kryptoměnu až na 20 000 USD. Poukazuje na to, že institucionální zájem nestačí ke stabilizaci BTC nad 30 000 USD.

Institucionální poptávka nestačí

Institucionální zájem o Bitcoin nebude stačit na to, aby se primární kryptoměna udržela nad cenovou úrovní 30 000 USD. V nedávném rozhovoru pro Bloomberg TV nastínil CIO Guggenheim Partners Scott Minerd svou medvědí předpověď.

Podle něj se největší kryptoměna vzdaluje od stabilní ceny ve výši 35 000 USD nebo dokonce 30 000 USD, spoléhá se pouze na institucionální poptávku. Důvod – podnikatelské prostředí na institucionální úrovni zatím „prostě není“.

„Nemyslím si, že investorská základna je právě teď dost velká a dostatečně hluboká, aby podpořila tento druh ocenění,“ řekl Minerd. Také uvedl, že si stále myslí, že Bitcoin je životaschopná třída aktiv, ale z dlouhodobého hlediska.

Institucionální přijetí BTC bylo jedním z hlavních nástrojů, které vedly k warpu Bitcoinu na jeho rekordní ATH a začátkem roku 2021 dosáhl 42 000 USD. Krátce poté mince ztratila na síle a ustoupila zpět na přibližně 30 000 USD. Minerd rovněž poukázal na to, že nedávné negativní chování BTC a pokles může v blízké budoucnosti pokračovat.

„Nyní, když máme všechny tyto malé investory na trhu a vidí tento druh pohybu, vidí příležitost vydělat peníze a to je přesně ten druh cvrkotu, který byste očekávali, když se začnete blížit k prasknutí bubliny.“ dodal Minerd.

Série medvědího názoru navzdory dlouhodobému býčímu pohledu

Zájem korporací o Bitcoin v posledních několika měsících vzrostl. Institucionální giganti jako MicroStrategy vložili do své usilí a alokovali hotovost do budoucnosti založené na BTC. (Alespoň říkají, že je to dlouhodobá investice)

Minerd hodně sdílí svůj oportunistický názor na světlou budoucnost Bitcoinu. Minulý měsíc CIO společnosti Guggenheim otřásl krypto sektorem, když řekl, že BTC by se nakonec mohl vyšplhat až na 400 000 dolarů, ale pouze z dlouhodobého hlediska.

Varoval také, že primární digitální aktivum může letos utrpět další krok zpět na 20 000 USD. Kromě svých medvědích předpovědí Minerd řekl, že je pravděpodobně „čas vzít si nějaké peníze ze zisku“.

Roman

Napsat komentář