Dogecoin: Kolik existuje DOGE?

3 min read

Co je Dogecoin a kolik DOGE existuje v oběhu?

Zprávy o pumpě, která udělala Dogecoin dvanáctou největší kryptoměnou podle třní kapitalizace je středem krypto scény. DOGE, který byl vytvořen pro zábavu v roce 2013, je kryptoměna sama o sobě: má svůj vlastní blockchain využívající protokol Proof of Work, známý také jako PoW, a je založen na technologii Litecoin Scrypt.

Stejně jako ostatní kryptoměny je i Dogecoin decentralizovaná digitální měna typu peer-to-peer s otevřeným zdrojem, která usnadňuje odesílání peněz online. Charakterizuje ji komunita, která se v průběhu let ukázala jako důležitá součást projektu.

Podle oficiálních webových stránek se kryptoměna většinou používá k dávání spropitného ostatním uživatelům internetu, kteří vytvářejí nebo sdílejí skvělý obsah. Smysluplnější hlasování se skutečnou hodnotou, kterou lze použít v celé síti.

Stejně jako maličkosti je jeho název „Doge“ inspirován plemenem japonského psa Shiba Inu, který byl popularizován jako online mem a jako maskot Dogecoinu.

Sushiswap návod

Kolik DOGE existuje: těžba a cirkulace

Abychom pochopili, kolik Dogecoinů existuje, je obvyklé odkazovat na dogecoin blockchainový těžební systém, který generuje a distribuuje DOGE. V praxi výměnou za zpracovávání a potvrzování transakcí přiděluje nový odměnunu odpovídajícímu těžaři. Odměna za jeden blok je 1000 DOGE a vytěží se každou minutu.

V současné době je v oběhu přes 128 miliard DOGE a zdá se, že nebyla zavedena žádná horní hranice, na rozdíl od bitcoinu, který má v oběhové nabídce limit 21 milionů mincí. Zpočátku však bylo rozhodnuto mít limit dodávek 100 miliard mincí, což by už bylo mnohem víc, než dovolují špičkové digitální měny.

V únoru 2014, zakladatel Dogecoinu, Jackson Palmer, oznámil, že limit bude odstraněn ve snaze o trvalé snížení míry inflace v průběhu času. Otázka neexistence limitu v nabídce byla zdrojem debaty o samotném tématu inflace a deflace v této kryptoměně.

Roman

Napsat komentář