Iconic Moments, projekt, který spojuje muzea a blockchain

3 min read

Conic Moments je první tržiště věnované velkým kulturním institucím po celém světě, projekt schopný sjednotit svět blockchainu se světem muzeí .

Ušlechtilým cílem platformy je pomoci velkým kulturním institucím a muzeím přizpůsobit se tomuto mimořádnému víru technologických a společenských změn a zároveň bojovat s nepříjemnými následky, které s sebou pandemie přinesla.

Nový způsob šíření kultury podle Iconic Moments

nft blockchain muzea
Iconic Moments, projekt, který díky NFT dokáže sjednotit svět muzeí s technologií blockchain

Jak všichni víme, pandemie s sebou přinesla nekonečnou řadu nepříjemných následků. Ve skutečnosti jsme v posledních dvou letech museli čelit nejen obrovskému zdravotnímu problému, ale také obrovskému problému souvisejícímu se zaměstnaností, sociálními, vzdělávacími a kulturními problémy.

S ohledem na to se Iconic Moments pokusili vymyslet a vyvinout projekt, který by zastavil uzavírání velkých kulturních institucí.

Data ve skutečnosti mluví sama za sebe: až 37 % kulturních institucí hrozí trvalé uzavření kvůli finančním dopadům COVID-19.

To znamená, že svět každý den ztratí přístup k milionům děl, přičemž některé z menších kulturních institucí již definitivně zavírají své brány .

Tým Iconic Moments proto přišel na způsob, jak zmodernizovat starý provoz kulturních institucí a získat finanční prostředky potřebné k tomu, abychom neztratili přístup k fantastickým uměleckým aktivům.

Cíle inovativního projektu

Platforma každý týden vydává vysoce kvalitní limitovanou edici NFT inspirovanou artefakty z trezorů nejlepších světových muzeí. Každý nákup pomáhá podpořit kulturní instituci a zároveň zachovat tento historický okamžik navždy na blockchainu.

Kupující pak spolu s nezaměnitelným tokenem obdrží jako překvapení také dárek navíc, kterým může být: 

  • vstupenku na konkrétní kulturní akci;
  • celoroční předplatné;
  • VIP přístup na obřad.

Iconic Moments se tak rozhodlo využít velkého potenciálu NFT a metaverze . 

Ten se ukázal jako perfektní nástroj, který muzeím umožňuje digitálně oslovit novou generaci návštěvníků a snadněji šířit informace o historii a umění.

Nezaměnitelné tokeny se navíc objevují jako nový zdroj příjmů a obživy pro samotné instituce. Nemluvě o tom, že mimořádné schopnosti blockchainu také umožňují dosáhnout dvou velmi velkých cílů: zachování a stálost uměleckých děl.

Krypto burzy s nejnižšími poplatky

Marketa Tesarkova

Napsat komentář