Gibraltar zavádí nové nařízení proti manipulaci s kryptotrhem

2 min read

Jedno z globálních kryptoměnových center – Gibraltar – si klade za cíl vypořádat se s manipulacemi s trhem pomocí nového souboru pokynů.

Gibraltar bojuje proti manipulaci kryptotrhu

Gibraltar, malé britské zámořské území, vydal nové pokyny pro kryptoměnové podniky působící v regionu, jejichž cílem je podporovat integritu trhu a bojovat proti manipulaci s trhem.

Gibraltar Financial Services Commission (GFSC) zveřejnila regulační princip ve středu (27. dubna 2022). Nové pravidlo navrhla speciální pracovní skupina složená z vládních úředníků a expertů na kryptoměnový a blockchainový sektor.

Vlády a regulátoři vyjádřili obavy z manipulace s trhem, která sužuje trh s kryptoměnami. Je to jeden z důvodů, proč americká Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) odmítla několik žádostí o veřejně obchodované bitcoinové fondy (ETF).

Mezitím se pokyny GFSC snaží takové problémy řešit. Podle regulačního principu musí kryptoměnové firmy působící na Gibraltaru zavést opatření, která zabrání manipulaci s cenami, likviditou nebo tržními informacemi. Podniky jsou také povinny zabránit obchodování zasvěcených osob ze strany svých zaměstnanců.

Ministr pro digitální a finanční služby Gibraltaru Albert Isola v rozhovoru pro CNBC řekl:

„V roce 2018 jsme byli první jurisdikcí, která spustila právní a regulační rámec, a nyní jsme první jurisdikcí, která spustila rámec pro integritu trhu. Čím více je po celém světě, pokud jde o mezinárodní standardy pro tento prostor, tím více důvěry, tím více využití a tím větší přijetí po celém světě.“

Gibraltar také sloužil jako atraktivní místo pro burzy kryptoměn. Například v listopadu 2021, burzovní gigant Huobi oznámil, že přesune své spotové obchodní operace do regionu.

Analytik označil nejlepší play-to-earn hry, na které v květnu dávat pozor

Roman

Napsat komentář