Etiopie: je nový identifikační systém založen na Cardanu?

2 min read

Začaly se šířit zvěsti, že nový národní identifikační systém Etiopie je založen na Cardanu. Všechno to vychází z facebookového příspěvku na oficiálním profilu ministra pro mírové záležitosti v zemi.

Tento příspěvek oznamuje první funkční test nového národního identifikačního systému občanů. Jedná se o nový národní systém elektronických průkazů totožnosti, jehož cílem je spolehlivě identifikovat každého občana a obyvatele země.

Ministerstvo oznamuje, že úspěšně dokončilo test před implementací první úrovně, ale nezveřejňuje mnoho dalších technických podrobností. Říká se, že systém obsahuje základní osobní informace, například: Celé jméno, datum narození, pohlaví, státní občanství, adresa.

Nový průkaz totožnosti obsahuje také biometrické údaje, jako jsou fotografie, otisky prstů a skeny duhovky. Rovněž využívá digitální biometrický systém k prevenci podvodů.

Vitalik Buterin: Technologická studená válka kryptoměnám prospějě

Etiopie a stopy po přítomnosti Cardana

Na subredditu věnovaném Cardanu začaly kolovat spekulace, že se jedná o implementaci systému vyvinutého Cardano’s Atala PRISM. Zakladatel Cardano, Charles Hoskinson a tým Cardano ve skutečnosti v minulosti několikrát navštívili Etiopii a podepsali několik dohod, včetně dohod s vládními protějšky. Kromě toho Hoskinson posledních pár dní tvrdí, že dojde k velkému oznámení.

John O’Connor, ředitel afrických operací v Cardanu, před několika dny odhalil, že vládní smlouva v Etiopii je v závěrečné fázi, a přinese na blockchain Cardano několik milionů uživatelů. Musí však ještě potvrdit nebo vyvrátit, že se jedná o nový systém digitální identity oznámený ministrem pro mírové záležitosti.

Roman

Napsat komentář