Michael Burry: „Vlády mohou rozdrtit Bitcoin“

2 min read

Renomovaný investor Michael Burry na Twitteru uvedl, že vlády mohou „rozdrtit“ Bitcoiny a dokonce i zlato, aby ochránily fiat měny.

K tomu by došlo ve válce proti inflaci s různými podněty vlád, aby zvýšily pobídky k opětovnému pohybu ekonomiky.

„COVID 19 způsobil 3 biliony dolarů dluh. V inflační krizi se vlády přesunou ke zmáčknutí konkurence. BTC a zlato.“

Ve skutečnosti to nemusí být pravda, protože samotná obava z vysoké inflace a tedy devalvace dolaru v důsledku rozhodnutí FEDu vytisknout miliony nových dolarů ze vzduchu, jsou jedním z důvodů, proč lidé používají více a více BTC, aby se proti tomu chránili.

A není to poprvé, co se to stalo, protože totéž se děje ve Venezuele kvůli extrémně vysoké inflaci bolivaru. Totéž se stalo v Argentině a mnoha dalších zemích, takže by to byl vlastně pravý opak toho, co tvrdí Burry.

Mimochodem, v zemích, kde Bitcoiny nejsou legální nebo kde je nejasná regulace – viz Indie a Nigérie – populace jednoduše najde nové způsoby nákupu kryptoměn.

Jak utrácet Bitcoin pomocí karty Mastercard – přehled

Micheal Burry je BTC-friendly

Není o tom, že by Burry Bitcoiny nesnášel, ale z dlouhodobého hlediska decentralizace kryptoměn v násilném a bezcitném světě nepřežije:

„Podle mého názoru je dlouhodobá budoucnost pro decentralizované kryptoměny ve světě legálně násilných, bezcitných centralizovaných vlád se zájmy krvežíznivých monopolů ohledné měn nejistá.“

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Roman

Napsat komentář