KryptoDnes: play-to-earn hry, novinky

Play-to-Earn hry, novinky

Michael Burry: „Vlády mohou rozdrtit Bitcoin“

2 min read

Renomovaný investor Michael Burry na Twitteru uvedl, že vlády mohou „rozdrtit“ Bitcoiny a dokonce i zlato, aby ochránily fiat měny.

K tomu by došlo ve válce proti inflaci s různými podněty vlád, aby zvýšily pobídky k opětovnému pohybu ekonomiky.

“COVID 19 způsobil 3 biliony dolarů dluh. V inflační krizi se vlády přesunou ke zmáčknutí konkurence. BTC a zlato.“

Ve skutečnosti to nemusí být pravda, protože samotná obava z vysoké inflace a tedy devalvace dolaru v důsledku rozhodnutí FEDu vytisknout miliony nových dolarů ze vzduchu, jsou jedním z důvodů, proč lidé používají více a více BTC, aby se proti tomu chránili.

A není to poprvé, co se to stalo, protože totéž se děje ve Venezuele kvůli extrémně vysoké inflaci bolivaru. Totéž se stalo v Argentině a mnoha dalších zemích, takže by to byl vlastně pravý opak toho, co tvrdí Burry.

Mimochodem, v zemích, kde Bitcoiny nejsou legální nebo kde je nejasná regulace – viz Indie a Nigérie – populace jednoduše najde nové způsoby nákupu kryptoměn.

Jak utrácet Bitcoin pomocí karty Mastercard – přehled

Micheal Burry je BTC-friendly

Není o tom, že by Burry Bitcoiny nesnášel, ale z dlouhodobého hlediska decentralizace kryptoměn v násilném a bezcitném světě nepřežije:

“Podle mého názoru je dlouhodobá budoucnost pro decentralizované kryptoměny ve světě legálně násilných, bezcitných centralizovaných vlád se zájmy krvežíznivých monopolů ohledné měn nejistá.”

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *