Krypto experti předpovídají cenu DOGE v polovině dubna na úrovni 1 USD

4 min read

Dogecoin (DOGE) je dnes stále největší meme coin na krypto trhu, a to ne bez důvodu. Vytvořen v roce 2013 jako humorná alternativa k tehdy poměrně vážné komunitě Bitcoinu, se Dogecoin za poslední roky vyvinul v etablovanou kryptoměnu. S tržní kapitalizací přes 25 miliard dolarů patří Dogecoin dlouhodobě mezi deset největších kryptoměn a nedávno se dokonce vyšplhal na respektované deváté místo. Ve srovnání s některými dalšími meme coiny, jako jsou FLOKI nebo Pepe, Dogecoin v posledních dnech úplně neudržel krok. Avšak podle některých krypto expertů by pro největší meme coin světa mohla brzy nastat úplně nová éra.

DOGE za 1 USD již brzy?

Ali Martinez je známý krypto analytik s více než 51 000 sledujícími na X (dříve Twitter), který pravidelně zveřejňuje analýzy různých kryptoměn. Již před několika dny se podíval na historická data Dogecoinu a rozpoznal vzor, který podporuje velmi býčí prognózu.

Tento krypto expert ve svém tweetu vysvětluje, že podle jeho prognózy by cena DOGE mohla brzy dosáhnout úrovně 1 USD, a to do poloviny dubna. Jeho graf ukazuje silné změny v ceně meme coinu, které byly dosaženy v letech 2017 a 2021 – tedy během posledních velkých býčích trhů. Aktuální graf (viz tweet výše) podle Martineze vykazuje velmi podobnou strukturu a mohl by vést k rychlému růstu ceny DOGE.

V tomto názoru není Martinez osamocený ve světě krypto analýz. Také Altcoin Sherpa považuje podobný vývoj ceny za realistický. Tento krypto analytik upozorňuje, že hlavním hnacím motorem by mohl být zejména Elon Musk. Nicméně Altcoin Sherpa je s konkrétním časovým údajem poněkud opatrnější, uvedl, že vzestup nad 1 USD by mohl nastat „teď nebo za 6 měsíců“.

Dále analytik identifikuje klíčové rezistenční úrovně 0,20 a 0,35 USD. Pokud by byly dosaženy, cena DOGE by mohla rychle stoupat a zaznamenat silné cenové změny.

Dogecoin zaznamenal více než 100 % zisk

I když některé jiné meme coiny rostou rychleji než Dogecoin, nejstarší a největší meme coin moc nezaostává. Token DOGE zaznamenal jen za poslední týden nárůst o úctyhodných 9,5 %. Ještě pozitivnější je soušet za poslední měsíc, kdy Dogecoin získal na hodnotě 119,10 %. Tak velký nárůst ukazuje, že zájem krypto investorů o token DOGE je stále velký.

Krypto experti předpovídají cenu DOGE v polovině dubna na úrovni 1 USD

Je však zřejmé, že cesta k dosažení úrovně 1 amerického dolaru je ještě dlouhá. Dosavadní historické maximum Dogecoinu je 0,7316 USD a bylo dosaženo v květnu 2021. Pokud by tedy Dogecoin opravdu mohl překročit hranici 1 amerického dolaru, nejenže by to znamenalo nové historické maximum, ale také by vyžadovalo nárůst o více než 460 % z aktuální ceny. I pro etablované kryptoměny je to velmi silný údaj, kterého se na volatilním krypto trhu dosahuje jen zřídka.

Roman

Napsat komentář