Upgrade na ETH 2.0 by mohl vyvolat boom a překonat Bitcoin

3 min read

V roce 2021 jsme viděli největší poplatky v síti Ethereum od jejího spuštění. Bylo na to mnoho reakcí. Lidé z celého sektoru kryptoměn mají svůj vlastní názor na to, co bude dál s kryptoměnou číslo dvě.

Existuje názor vývojářů, existuje také názor těžařů a samozřejmě investorů. Pokud jde o ETH 2.0, které se v určitém okamžiku v ne tak vzdálené budoucnosti očekává, platforma změní způsob, jakým funguje a způsob, jakým jej používají vývojáři, těžaři i investoři.

Stručně řečeno, Ethereum 2.0 je několikaletý plán na zlepšení škálovatelnosti a zabezpečení sítě Ethereum. Jeho cílem je zajistit, aby nebyly ohroženy základní principy decentralizace Etherea.

ETH 2.0 vyvolá boom v sektoru kryptoměn

Je jasné, že pokud bude tento upgrade spuštěn podle plánu, bude síť Ethereum schopna zvládnout exponenciálně vyšší množství transakcí za sekundu, což výrazně zlepší její použitelnost a možná i její růst a přijetí.

Spuštění EIP-1559, které se očekává (ale není stoprocentně potvrzeno) v červnu letošního roku, jako součást hardforku London, si klade za cíl zavést mechanismus pro úpravu současného aukčního procesu, který určuje hodnotu transakcí. Provize budou dynamicky upravovány, takže uživatelé mohou platit nejnižší poplatek za blok. Výsledkem je, že poplatky budou spalovány, čímž se sníží nabídka ETH před spuštěním konsensuálního algoritmu proof-of-stake.

Důsledkem toho by se v příštích několika letech nativní token sítě Ethereum, ether mohl stát největším aktivem na světě v nejbezpečnějším blockchainu na světě a sesadit bitcoin z vrcholu žebříčku kryptoměn.

V současné době má Ethereum problém s poplatky. Tento problém umožnil mnoha dalším platformám pro inteligentní kontrakty růst a rozvíjet se, címž Ethereu přibyla konkurence. Například jsme viděli, jak projekty jako Binance Smart Chain získávají nesmírné množství pozornosti. Bude zajímavé i vzrušující sledovat, jak budou trhy reagovat na všechna vylepšení, která nadace Ethereum připravila.

Logika je, že pokud Eth 2.0 splní své sliby o nízkých poplatcích, rychlém škálování, spalování nabídky a o výhodách plynoucích z explozivního růstu decentralizovaných financí (defi), který přetváří ekosystém kryptoměny a blockchainu, cena Etherea může jít pouze jedinou cestou, nahoru.

Napsat komentář