Duo z Vegas, matka a syn byli obviněni z provozování Ponziho schématu, které jim vyneslo 12 milionů dolarů

3 min read

Duo matka a syn zpronevěřilo více než 12 milionů dolarů od nejméně 277 investorů. V průběhu let 86letá žena a její 54letý syn slíbili, že budou generovat příjmy pro své klienty investováním do cenných papírů a kryptoměn, ale místo toho si nachali prostředky pro sebe.

Duo z Vegas, matka a syn byli obviněni z provozování Ponziho schématu, které jim vyneslo 12 milionů dolarů
zdroj: CoinNews

Matka a syn lákali investory na „superpočítač“

Komise pro cenné papíry (SEC) oznámila, že zastavila Ponziho schéma, které provozovala Joy Kovar (86) a její syn Brent Kovar (54). Tým zahájil nelegální provoz v roce 2018 a od té doby získal přibližně 12 milionů dolarů od 277 investorů.

Profit Connect shut down by SEC, $12 million Ponzi scheme
Brent Kovar

Rodina využila svou společnost založenou v Las Vegas, Profit Connect Wealth Services, k nalákání lidí do typického Ponziho schématu. Ujistili investory, že jejich peníze přidělí na obchodování s cennými papíry a digitálními aktivy na základě doporučení vypočtených „superpočítačem vybaveným umělou inteligencí“. Michele Wein Layne – ředitelka regionální kanceláře SEC v Los Angeles, uvedla:

„Obžalovaní se zaměřili na investory, kteří hledali bezpečné produkty na jejich důchod a vzdělání jejich dětí, a kromě fenomenálních výsledků, které slíbili dosáhnout pomocí údajného „superpočítače“, nabízeli záruku vrácení peněz. Investoři by si měli dávat pozor na jednotlivce a firmy, které zaručují dvouciferné výnosy bez rizika ztráty.“

Firma uváděla, že „superpočítač“ zaručí alespoň 20–30% fixní výnosy ročně s měsíčním úrokem. Podle SEC však rodina Kovarů prostředky pocházející od investorů k obchodování s cennými papíry nebo k nákupu kryptoměn nepoužila.

Místo toho převedli „miliony dolarů na osobní bankovní účty Joy Kovar“, vyplatily promotéry a provedly platby ostatním investorům.

Na základě obvinění Joy Kovar otevřela osm účtů ve třech různých bankách. Brent Kovar jednou dostal od investorů více než 350 000 dolarů, které použil na nákup rezidenčního domu pro sebe. Slyšení 26. července 2021 určí právní důsledky protiprávního jednání dua.

15 let ve vězení za krádež 16 milionů dolarů v BTC

Začátkem tohoto měsíce se hodně mluvilo o případu Rogera Nils-Jonase Karlssona. Švédský rezident se přiznal k nalákání nejméně 3 575 lidí na podvodný bitcoinový investiční program. Podle vyšetřování zpronevěřil více než 16 milionů dolarů a dalších 15 let stráví ve federálním vězení.

Roger Karlsson, a Swedish crypto scammer and founder of fintech startup  Eastern Metal Securities, sentenced to 15 years in prison after pleading  guilty to fraud | Tech News | Startups News
Roger Nils-Jonas Karlsson

Tento 47letý muž v letech 2012 až 2019 napálil tisíce lidí v „Ponziho schématu“. Během tohoto období zločinec nalákal více než 3500 lidí, aby mu poslali prostředky v Bitcoinu a dalších digitálních aktivech, které později použil pro osobní obohacování – letovisko v Thajsku, luxusní byty a dokonce i dostihový kůň.

Po úspěšném vyšetřování zastavilo ministerstvo spravedlnosti (DOJ) jeho kriminální operace. Kromě 180 měsíců za mřížemi mu bylo zabaveno thajské letovisko spolu s dalšími nemovitostmi, které si v průběhu let kupoval.

Jak těžit Ravencoin

Marketa Tesarkova

Napsat komentář