Byl hacknut projekt DeFi na Binance Smart Chain: ukradeno 31 milionů dolarů

2 min read

Yield Farming Projekt Meerkat Finance, který je jednou z aplikací DeFi, který běží na Binance Smart Chain, patentovaném blockchainu burzy, byl před krátkou dobou dobou hacknut.

Během tohoto hackerského útoku bylo z chytré smlouvy odcizeno až 31 milionů dolarů. Projekt, jak již bylo zmíněno, se zaměřuje na produkci výnosů pro pár BNB, tj. Binance Coin a BUSD, tj. stablecoin provozovaný burzou vázaný na americký dolar.

Hackeři změnili adresy vlastníka inteligentní smlouvy včera ráno okolo 9:00 (UTC).

Hackeři tedy mohli ybrat BNB z chytré smlouvy a stáhli až 73 635,23 BNB, což v současné době stojí působivých 17,67 milionu dolarů. Následovalo 13,9 milionů v BUSD. Hackerova adresa se jmenuje FakePhishing17 a přistoupil k přesunu a rozdělení všech BNB do různých peněženek se sedmi transakcemi 5 000 BNB, jednou 10 000 BNB, jednou 23 000 BNB atd.

Sorare: One Shot League fantasy fotbalová hra již brzy

Podezření ohledně hacknutého projektu DeFi

Nejpodivnější věcí, která vzbuzuje podezření, je, že od té doby tým Meerkat Finance zmizel. Poté, co učinil malé oznámení na svém telegramovém kanálu a byly deaktivovány jak jejich webové stránky, tak účty na Twitteru, což by ve skutečnosti spíše naznačovalo podvod než hackerský útok .

Generální ředitel společnosti Binance, Chanpeng Zhao, zatím nezveřejnil žádný komentář.

Podvod Wine Swap a zásah Binance

V říjnu 2020 s kořistí utekl další projekt vytvořený na Binance Smart Chain, a to Wine Swap, služba AMM, která byla velmi podobná Uniswap.

O měsíc později Binance oznámila, že zmrazila všechny prostředky podílející se na podvodu, a získala tak celkem více než 345 000 dolarů v různých kryptoaktivech zpět.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář