“Dogecoin to the Moon” – Elon Musk to udělal znovu

3 min read

Už to není žádné tajemství, že Elon Musk má slabost pro meme coiny. Už v roce 2021 svými tweety posunul Dogecoin (DOGE) z jednoho rekordního maxima na další. I dnes je DOGE na více než 8 % plusu. Důvodem je opět tento miliardář, který v továrně Gigafactory v Berlíně naznačil, že si dokáže představit, že by Dogecoin mohl být brzy použit i pro platby za Tesly. Zatím je možné s meme coinem zaplatit pouze za propagační předměty. „V určitém okamžiku bychom měli DOGE uvolnit i pro Tesly,“ odpověděl na dotaz z publika, kdy by bylo možné za Teslu zaplatit Dogecoinem.

“DOGE to the Moon”

Že Musk má slabost pro meme coiny, ví už většina. Zejména Dogecoin  se dostal do jeho hledáčku. Už dříve dokázal jeho kurz několikrát vystřelit vzhůru jen díky tweetu pro DOGE komunitu. Když převzal X (dříve Twitter), kurz této kryptoměny explodoval s očekáváním, že by DOGE mohl být integrován jako platidlo. Nyní kurz opět stoupl, poté co na otázku, kdy bude možné Teslu zaplatit Dogecoinem, uvedl, že by to „v určitém bodě mělo být možné.“

“Dogecoin to the Moon” - Elon Musk to udělal znovu

Jako důvod své záliby v DOGE uvádí, že má pocit, že Bitcoin se stal kryptoměnou bohatých, a když se ho jeho zaměstnanci ptali, co si myslí o Dogecoinu, dalu mu to pocit, že DOGE je mince pro „obyčejné lidi“. S krátkým „DOGE to the moon“ to ještě podtrhl, což znamená, že růst o 8 % rozhodně není konečná.

Také myšlenka, že by DOGE mohl být na X integrován jako platidlo, stále není zavržena. Platforma už získala v USA důležité licence pro fungování jako platební služba a Muskův plán přetvořit X na  platformu all-in-one stále pokračuje. Investoři tedy mají dál důvod doufat, že by DOGE mohl letos dosáhnout nového rekordního maxima.

Roman

Napsat komentář