Jak vyrobit svíčky v Minecraftu?

3 min read

Pokud čtete tento článke vás jistě vás napadlo, jak vyrobit svíčky v Minecraftu! Jste na správném místě! Chcete-li vyrobit svíčku v Minecraftu, jednoduše umístěte 1 provázek přes 1 plástev do okénka pro tvorbu. Poté můžete svíčkě dát konkrétní barvu tím, že ji umístíte do okénka pro výrobu spolu s barvivem podle vašeho výběru, abyste vytvořili obarvenou svíčku. Je to trochu podobné, jako když vyrábíte různobarevné ohňostroje z Minecraftu, pokud je vám blíže.

Svíčky v Minecraftu – co to je?

Svíčky byly do Minecraftu přidány s aktualizací 1.17 a jsou skvělým způsobem, jak přidat trochu světla do vašeho nového domova nebo téměř do jakékoli fantastické stavby Minecraftu, kterou si dokážete představit. Můžete vyrobit 16 různých barev svíček i základní voskovou svíčku.

Jak vyrobit svíčky v Minecraftu?

Chcete-li umístit svíčku, jednoduše ji vyberte v liště zástupců a klikněte pravým tlačítkem myši na povrch, na který ji chcete umístit. Na jeden blok můžete umístit maximálně 4 svíčky, ale musí být stejné barvy. Nemůžete mít jeden blok, který obsahuje současně červené, zelené, žluté a modré svíčky.

Jak zapálit svíčku v Minecraftu?

Chcete-li zapálit svíčku, klikněte na ni pravým tlačítkem pomocí Flint and Steel.

Minecraft svíčky – úroveň světla

Úroveň osvěětlení v bloku se mění v závislosti na počtu svíček:

  • 1 svíčka: úroveň osvětlení 3
  • 2 svíčky: úroveň osvětlení 6
  • 3 svíčky: úroveň osvětlení 9
  • 4 svíčky: úroveň osvětlení 12

Chcete-li zhasnout světlo svíčky, klikněte na ni prázdnou rukou pravým tlačítkem. Blok držící svíčku lze naplnit vodou, aniž byste svíčku rozbili, ale světlo zhasne a po zatopení svíčky nemůžete znovu zapálit – z pochopitelných důvodů.

Konečně – a to nejdůležitější – můžete na dort umístit jedinou svíčku! Svíčka zhasne, když je dort sněden nebo zničen. Skvělý dárek k narozeninám vašeho přítele.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář