Decentralizovaná burza Uniswap blokuje adresy spojené s nezákonnou činností

3 min read

Populární decentralizovaná kryptoburza, Uniswap, začala blokovat adresy spojené s nezákonnou činností, a to díky partnerství s TRM Labs, blockchainovou společností, která poskytuje služby monitorování transakcí.

Uniswap bojuje proti nezákonným aktivitám 

Uniswap společně s TRM Labs bude prošetřovat a blokovat adresy uživatelů, kteří používají DEX k nezákonným činnostem. 

Konkrétně budou zablokovány všechny adresy peněženek, které jsou spojeny s jasně nezákonným chováním, jako jsou: sankce, financování terorismu, hacknuté nebo odcizené finanční prostředky, ransomware, obchodování s lidmi a materiály týkající se sexuálního zneužívání dětí (CSAM).

V praxi budou TRM Labs díky kombinaci on-chain dat, skutečných vyšetřováních finančních zločinů a škodlivé činnosti schopny poskytnout Uniswapu adresy peněženek, které jsou propojeny, aby je bylo možné zablokovat. 

Odůvodnění tohoto nového přístupu ze strany DEX je velmi jednoduché: 

„Zásadou společnosti Uniswap Labs je zabránit lidem zapojeným do nezákonného chování v používání naší aplikace. Nadále jsme odhodláni vyvíjet produkty způsobem, který poskytuje bezpečnou, transparentní a robustní finanční infrastrukturu, která může dát uživatelům po celém světě možnost.“

DEX odhalila, že všechny akce jsou přijímány jako preventivní opatření a nebudou hlášeny orgánům činným v trestním řízení.  

V zásadě, když se uživatelé pokusí vyměnit kryptoměny pomocí adresy označené jako „zablokované“, dostanou zprávu:

„Tato adresa je blokována v rozhraní Uniswap Labs, protože je spojena s jednou nebo více zablokovanými aktivitami.“

Jak uvádí samotný Uniswap, v případě jakýchkoli chyb budou uživatelé moci odeslat e-mail, aby odemkli adresu ve své peněžence. 

Zdá se, že ne všichni uživatelé jsou spokojeni s novou politikou slavné decentralizované kryptoburzy. Jde však o nepříliš šťastné chování pro milovníky soukromí a decentralizace, kteří v novém protizločineckém přístupu vidí způsob „kontroly“ dat uživatelů. 

Blockchainové hry získaly v prvním čtvrtletí investice 2,5 miliardy dolarů

Roman

Napsat komentář