CryptoKitties: jak hrát a vydělat peníze

4 min read

Jak hrát s CryptoKitties? A jak vydělat peníze? CryptoKitties je hra založená na digitálních sběratelských kočkách v podobě non-fungible tokenů ERC721 (NFT) na blockchainu Ethereum. Hráč může tyto virtuální kočky nakupovat, sbírat, chovat a prodávat a také na nich může vydělávat peníze.

Co je cloud mining? Výhody a nevýhody virtuální těžby

Skutečnost, že se používají NFT, umožňuje uživateli být jediným vlastníkem a používat je dle libosti. Tímto způsobem je navíc veřejně certifikováno, že každá CryptoKitty je jedinečná, nelze ji replikovat a nelze ji převést bez výslovného souhlasu uživatele.

Hodnota každého NFT je určena trhem, takže vývojáři her nad ním nemají žádnou moc ani transakce CryptoKitties. Každá virtuální kočka má svůj vlastní odlišný 256bitový genom s vlastní DNA a 12 atributy zvanými cattributes, které lze předat potomkům. Mezi ně patří livrej, tvar úst, tvar očí, barvy, prostředí, zatímco jiné se potomkům nepřenášejí.

Tato hra je založena na ETH smart kontraktu, a je proto řízena decentralizovaným způsobem.

Jak hrát CryptoKitties

Abyste mohli hru hrát, musí se uživatel nejprve zaregistrovat na cryptokitties.co a připojit peněženku MetaMask, na které bude držet své NFT. Dalším krokem je nákup CryptoKitty zaplacením v ETH pomocí peněženky MetaMask.

Na webových stránkách existuje skutečné tržiště s těmito NFT, které uživatelům umožňuje koupit je, začít hrát a dále je prodávat. Po zakoupení CryptoKitty se relativní token NFT převede do peněženky uživatele, který se tímto způsobem stane jediným výhradním vlastníkem. V tomto okamžiku je možné zahájit její výchovu.

Chcete-li vydělat peníze, je nutné zatraktivnit CryptoKitty pro trh. Ve skutečnosti nejsou všechny atributy stejné a některé jsou vzácnější než jiné. Trik spočívá v získání vzácných atributů pro kotě, aby se stalo atraktivnějším pro trh. Jde o to, že koťata s nejvzácnějšími atributy mohou mít také hodnotu stovek ETH, takže je technicky možné vydělat spoustu peněz.

Prvním atributem, který je třeba vzít v úvahu, je Gen, tj. Generace: čím nižší je, tím vyšší je hodnota kotěte. Každých 15 minut se generují nová koťata s Gen 0 a pokaždé, když se páří, generují další koťata s vyšším Gen než rodič, který má vyšší Gen. Párování je akce potřebná ke generování nových koťat, s novými kombinacemi atributů částečně zdědil od svých rodičů.

Chov koťat je prostě o tom, aby se spojili, aby vytvořili nová. Bohužel je velmi obtížné generovat koťata se vzácnými vlastnostmi prostřednictvím páření, ale o to ve hře jde: najít způsob, jak generovat koťata se vzácnějšími atributy, aby byla cennější než jejich rodiče.

I když je hraní hry teoreticky velmi snadné, protože stačí koupit CryptoKitties a spárovat je, je velmi obtížné vydělat peníze, protože koťata vygenerovaná párováním mají obvykle nižší cenu než jejich rodiče. Trik, spočívá v tom, že páření dvou rodičů vygeneruje CryptoKitty se vzácnějšími atributy, takže jeho hodnota bude vyšší.

Faktem je, že způsob, jakým atributy přecházejí z rodičů na potomky, je tajný, ale funguje podobně jako genetika v reálném světě, tj. S vyšší pravděpodobností, že atributy vlastněné rodiči budou zděděny. To se však ne vždy stane, a proto je vždy možné, aby nová CryptoKitty zdědila i vzácné atributy.

Jinými slovy, generování hodnotných CryptoKitties je obtížné, ale čím hodnotnější CryptoKitties jsou generovány, tím je pravděpodobnější, že k tomu dojde. To je pravděpodobně důvod, proč měla hra obrovský úspěch.

Roman

Napsat komentář