Coinbase zaplatí uživatelům 4% úroky za držení USDC

2 min read

Burza Kryproměn Coinbase oznámila, že uživatelé budou moci získat 4% úrok na USD Coin (USDC) prostřednictvím produktu společnosti, který se dá přirovnat k alternativě spořícího účtu fiat.

4% úrok za držení USDC na Coinbase

V úterním blogovém příspěvku společnost Coinbase uvedla, že její uživatelé mohou vydělat 4% roční výnos, neboli APY, půjčováním svých podílů ve stablecoinu USD Coin (USDC) vázaného na americký dolar, což je lepší výnos než na běžném spořicím účtu ve Spojených státech.

Coinbase však uvedla, že vypůjčený USDC není na rozdíl od běžných spořicích účtů v USA chráněn Federální společností pro pojištění vkladů nebo Ochrannou společností pro cenné papíry. Zatímco většina spořicích účtů ve Spojených státech poskytuje výnosy nižší než 1% vůči dolaru, mnoho dalších kryptoměnových platforem poskytuje úrokovou sazbu zhruba 8% za půjčování stablecoinů vázaných na americký dolar. K tomu Coinbase uvedla:

„I když jsou vysoké úrokové sazby lákavé, mohou představovat různé úrovně rizika. Možná zjistíte, že vaše aktiva jsou půjčována neidentifikovaným třetím stranám a podléhají jejich kreditnímu riziku, které by mohlo vést k úplné ztrátě vašich kryptoměn.“

Burza původně nabízela výnosy 1,25% na USDC od října 2019 do června 2020, kdy neočekávaně oznámila, že odměny pro uživatele, kteří drží stablecoin, klesnou na 0,15%. 4% výnosy představuje Coinbase poté, co se zvýšil zájem uživatelů o USDC.

V době zveřejnění je USDC 8. největší kryptoměnou s tržní kapitalizací více než 25 miliard USD. Tether (USDT) zůstává nejoblíbenějším stablecoinem na trhu kryptoměn a je na 3. místě s tržní kapitalizací ve výši 62,5 miliard USD.

Právní expert říká, že Tether a Binance Coin (BNB) jsou pravděpodobnými adepty pro soudní spor se SEC

Napsat komentář