Co je NEO a jak funguje?

3 min read

Neo je open-source blockchain s nativní kryptoměnou NEO, která je součástí ekosystému Smart Economy and Decentralizovaných Financí (DeFi).

Jak funguje blockchain Neo?

Projekt byl zahájen v roce 2014 v Číně pod názvem Antshares a poté prošel v roce 2017 rebrandingem s oficiálním spuštěním nového blockchainu. Dnes je možné na Neo provádět transakce typu peer-to-peer, digitalizovat nová aktiva a vytvářet smart kontrakty.

Právě proto byl také označován jako „čínská verze Etherea“. Ve skutečnosti v roce 2018 vývojáři upgradovali stupeň decentralizace sítě pomocí NeoVM neboli Neo Virtual Machine. Díky smart kontraktům NeoVM umožňuje vytváření nových tokenů na základě standardů Neo, jako jsou tokeny NEP-5. Abychom uvedli praktický příklad, tokeny ONT, DBC a NEX jsou NEP-5.

Decentralizované aplikace (dApps) a DeFi založené na standardech NEP-5 se nyní uplatňují v různých odvětvích, jako jsou burzy, fintech, hry, tržiště, služby, média, identita a infrastruktura.

NEO a GAS: dva nativní tokeny blockchainu Neo

Na rozdíl od mnoha jiných blockchainů má síť Neo dva nativní tokeny: NEO a GAS.

Zatímco tedy NEO slouží jako investiční token a umožňuje uživatelům účastnit se hlasování o vylepšeních blockchainu, GAS se používá k placení poplatků za transakce, které jsou dokončeny v síti

V době psaní článku je tržní kapitalizace kryptoměny NEO přes 4 miliardy dolarů s dominancí 0,18% na celém krypto trhu. Obecně platí, že cena NEO sledovala tržní trend a zaznamenala své historické maximum 176 dolarů kolem ledna 2018, v době, kdy Bitcoin dosáhl 20 000.

Co je NEO a jak funguje?
zdroj: tradingview

Totéž se stalo GAS, který dosáhl ceny 88 dolarů.

Co je NEO a jak funguje?
zdroj: tradingview

Bull run v roce 2021, který zaznamenal nová historická maxima pro BTC a ETH, nebyl stejný pro NEO, který následoval trend, ale aniž by překonal své předchozí ATH.

NEO N3: NEO verze 3.0 je připravena

Blockchain Neo je nyní připraven na zavedení verze 3.0 Neo.

Konkrétně od 1. září do 31. října 2021 jsou k dispozici bonusy věnované všem uživatelům NEO, kteří aktivují hromadnou migraci svých tokenů NEO a GAS z Neo Legacy na Neo N3.

“Připomenutí: Hromadná migrace s motivačními pobídkami začne 1. září v 10:00 (UTC). Bonusy začínají na 1% a během dvouměsíčního období se snižují.“

Jak vytvořit NFT a prodávat jej – Rarible návod

Napsat komentář