Co je Axie infinity?

5 min read

Hra Axie Infinity (AXS), vybudovaná na Ethereu, byla spuštěna již v roce 2018 a za posledních 30 dní, podle datového analytického serveru Token Terminal, zaznamenala tržby 22,9 milionu dolarů.

Zvýšené tržby protokolu překonaly číslice dosažené konkurencí, jako je PancakeSwap s 13,6 miliony dolarů a MakerDAO se 7,6 miliony dolarů, a byly doprovázeny prudkým nárůstem cen jeho nativního tokenu, který ve stejném časovém období zaznamenal téměř 233% růst.

Expanzivní růst

Expanzivní růst ekosystému Axie Infinity, který se odráží v jeho přirozeném nárůstu cen tokenů o 186,05% během minulého týdne, vedl k jeho současné tržní kapitalizaci ve výši 887 milionů USD.

Má již více než 350 tisíc aktivních hráčů denně, což pomohlo popularizovat protokol, který se stal druhou nejpoužívanější aplikací pro decentralizované finance (dApp) podle počtu uživatelů, o krok pozadu za Uniswap.

Úspěšný herní model „play-to-Earn“ umožňuje hráčům vydělávat na různých činnostech, jako je sbírání, chov, bojování a nakonec obchodování s takzvanými „Axies“, tvorové digitalizovanými jako nezaměnitelné tokeny (NFT) , jedinečné digitální položky s vlastnictvím spravovaným blockchainem, které lze vyměnit za nativní token ekosystému.

Hrajte a vydělávejte

Hráči mohou nakupovat a prodávat NFT na tržišti Axie, stejně jako za poplatek pěstovat své Axies a účastnit se předprodejů. Protokol vlastní a řídí držitelé tokenů Axie.

Tato hra vyžaduje, aby hráči včas investovali, protože vlastnit alespoň tři osy je předpokladem pro vstup do světa Axie Infinity a zahájení hraní.

Zábavná a hravá expozice se ukázala jako recept na exponenciální růst a zároveň umožnila uživatelům, ať už se jedná o hráče nebo investory, podílet se na trhu a vydělávat na zisku prostřednictvím méně formálního a intenzivního zapojení.

Co je Axie Infinity a jak vydělávat

Tuto hru najdete na oficiálních stránkách axieinfinity.com a je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších kryptoher.

S Axies jsou spojeny dvě kryptoměny:

  • Axie Infinity (AXS), která je hlavní měnou ekosystému a zatím nemá žádné využití ve hře, ale v budoucnu poskytne hráčům mnoho (dosud nespecifikovaných) případů použití.
  • Druhou měnou je Small Love Potion (SLP) a je to měna, kterou lze farmařit, obchodovat s ní nebo ji používat k chovu vlastních Axies.
Co je Axie infinity?

Způsoby, jak vydělat ve světě Axie Infinity

Existují tři způsoby, jak vydělat ve světě Axie.

  • Farmáření SLP pomocí hraní hry (jak PvP, tak PvE bitvy, podle toho, čemu dáváte přednost) a prodejem mince na krypto burze.
  • SLP lze také použít k chovu vašich Axies a následnému prodeji potomků na oficiálním tržišti Axies Infinity.
  • Třetí způsob je přeprodávání „pozemků“ na stejném tržišti. Využití pozemků ještě není zavedeno do hry (pravděpodobně léto 2021), takže jejich hodnota je zatím čistě spekulativní. Je známo, že pozemek bude generovat nějaký druh pasivního příjmu pro vlastníka – jinými hráči, kteří po něm přejdou nebo použijí obsah, který bude k dispozici na těchto pozemcích.

Co tedy potřebujete, abyste mohli začít hrát Axie Infinity?

Abyste mohli začít hrát, potřebujete 3 Axíky.

Chov Axíků vyžaduje několik transakcí v peněžence, z nichž každá účtuje vysoký poplatek za ETH a hodně pumpuje cenu nově vyšlechtěných postaviček.

Doufáme, že tyto problémy budou brzy vyřešeny zavedením peněženky „Ronin“ do hry. Peněženka Ronin je side chain založený na Ethereu, který by měl eliminovat tyto vysoké poplatky a snížit cenu jedné Axie na rozumnou úroveň (kolem 100 dolarů).

Nákup pozemků je v současné době ještě dražší, protože ty nejlevnější se pohybují kolem 1 ETH.

Další často zmiňovanou věcí je, že vývojáři budou dávat každému 3 Axíky To do hry přiláká více uživatelů a usnadní začátek hraní, ale stále není k dispozici.

Takže … existuje způsob, jak hrát hru bez utrácení a peněz? Naštěstí existuje.

Existuje řada různých programů, ve kterých vám současní majitelé dávají své Axíky, abyste si mohli hru zahrát. Můžete začít hrát a farmařit mince SLP, ale musíte se rozdělit o výdělky (kolem 50-50%) se skutečným vlastníkem.

MegaCryptoPolis3D – recenze

Napsat komentář