V Číně vzrostl počet uživatelů digitálního juanu na 140 milionů lidí

2 min read

Podle úředníka Čínské národní banky (NBK) Čína zvýšila počet jednotlivců s elektronickými účty na 140 milionů.

Během testů provedených zhruba v deseti regionech bylo zpracováno 150 milionů transakcí v digitálních juanech nebo e-CNY v hodnotě 62 miliard juanů (9,7 miliardy dolarů). Na konferenci Hong Kong Fintech Week o tom řekl šéf NBK Digital Currency Institute Mu Changchun.

Kromě toho úředník poskytl několik dalších zajímavých faktů:

  • Operátoři digitálních jüanů mohou zákazníkům otevřít čtyři typy elektronických peněženek. U těch s nejmenšími opravněními je vyžadováno pouze telefonní číslo, proto budou anonymní i pro NBK. Denní částka transakcí pro tento typ držitele elektronické peněženky bude omezena na 5 000 juanů, roční částka je 50 000 juanů.
  • Elektronická peněženka s nejvyššími oprávněními bude nevyhnutelně otevřena na bankovním účtu s osobní identifikací, s omezením počtu transakcí.
  • Tyto elektronické peněženky budou shromažďovat méně informací o transakcích než tradiční digitální platební služby. NBK nebude poskytovat informace třetím osobám ani jiným státním orgánům.

Podle údajů centrální banky bylo do konce června v Číně otevřeno více než 24 milionů individuálních a firemních účtů. Takže nárůst na 140 milionů je pozoruhodný.

Těžaři nyní prodávají méně BTC, ziskovost veřejně obchodovaných těžařských společností roste

Napsat komentář