Christine Lagarde: „Bitcoin není pro centrální banky“

2 min read

Centrální banky nebudou kupovat Bitcoiny, řekla Christine Lagarde, současná prezidentka ECB.

Ve dnech, kdy jedna z nejvýznamnějších amerických bank, BNY Mellon, oznámila, že je připravena nabízet služby spojené s kryptoměnami, na druhé straně oceánu, v Evropě, se věci liší. Její slova byla ostrá a jednoznačná. Bitcoin, podle jejích slov:

„Není to měna.“

„Nemá stabilitu, která by se od měny vyžadovala.“

Nakonec na otázku, zda ji centrální banky někdy využijí, odpověděla:

„Řekla bych, že to nepřichází v úvahu.“

Zdá se, že slova prezidentky ECB neměla vliv na cenu BTC. Cena, podporovaná zprávami přicházejícími z USA od BNY Mellon a plány Mastercard, směřuje k novým maximům všech dob. V současné době získává téměř 5% a obchoduje se 47 800 USD.

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Bitcoin: Christine Lagarde má stejný názor jako Janet Yellen

Skepse Christine Lagarde ohledně Bitcoinu připomíná skepticismus Janet Yellen, současné ministryně financí USA. Zdá se, že obě nejsou Bitcoiny moc nadšené. Zatímco Lagarde zpochybňuje základy Bitcoinu, Yellen byla vždy znepokojena možným nezákonným používáním kryptoměn.

V každém případě se zdá, že Bitcoiny přesvědčily mainstreamové investory, ale ne regulačními orgány. Pochybnosti Janet Yellen na jedné straně a Christine Lagarde na straně druhé by mohly ovlivnit použití BTC ve dvou z největších světových ekonomik: ve Spojených státech a v Evropské unii.

Stručně řečeno, cesta k masovému přijetí Bitcoinu je stále dlouhá a strmá.

Roman

Napsat komentář