Generální ředitel Morgan Creek Capital: Cena Bitcoinu může za 5 let dosáhnout 250 000 dolarů

4 min read

Generální ředitel společnosti Morgan Creek Capital Management věří, že cena Bitcoinu (BTC) může v příštích pěti letech vyletět na 250 000 USD. Domnívá se, že mnoho investorů podceňuje a ignoruje potenciál primární kryptoměny.

Generální ředitel Morgan Creek Capital vidí pro BTC světlou budoucnost

Bitcoin zaznamenal v posledních týdnech bouřlivé období poté, co v polovině dubna dosáhl ATH téměř 65 000 dolarů. A zatímco se současná hodnota digitálního aktiva stále pohybuje pod 60 000 USD, Mark Yusko předpokládá výrazně optimističtější budoucnost.

V nedávném rozhovoru pro CNBC zakladatel a generální ředitel společnosti Morgan Creek Capital Management předpověděl, že cena digitálního aktiva může během pěti let dosáhnout 250 000 USD. Podle jeho názoru je aktivum mnohem víc než jen token s hodnotou, ale také velmi úspěšná síť. Yusko také uvedl, že mnoho investorů podceňuje aktivum a nerozumí jeho skutečnému potenciálu:

„Toto je síť a sítě rostou exponenciálním způsobem. Jedná se o nejrychlejší síť v historii s hodnotou bilionů dolarů, je to podobné jako s akciemi FAANG, kterým to trvalo 15 až 20 let podle toho, na kterou se díváte.“

FAANG je zkratka označující akcie pěti nejpopulárnějších a nejvýkonnějších amerických technologických společností: Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet (dříve známé jako Google).

Generální ředitel společnosti Morgan Creek Capital Management založil svou prognózu na korelaci se zlatem. Yusko vysvětlil, že pokud se hodnota zlata pohybuje kolem 4 bilionů dolarů, znamená to, že digitální zlato by mělo dosáhnout této částky – částky, která stanoví cenu Bitcoinu na zhruba 250 000 dolarů:

„Toto je technologický vývoj výpočetní síly, který nezmizí. Je to výkonná počítačová síť, která se stane protokolem základní vrstvy internetu pro přenos hodnoty.“

Internet pro přenos hodnoty (Internet of Value – IoV) je koncept navržený společností Ripple, který předpokládá internet, kde se hodnota přenáší stejně snadno, levně a spolehlivě, jak se nyní přenášejí data. Technologie Blockchain podporuje tuto vizi usnadněním přístupu k infrastruktuře přenosu hodnot.

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

A co altcoiny?

Bitcoin není jedinou kryptoměnou, která letos výrazně vzrostla. Většina ostatních digitálních aktiv také prosperuje. Yusko se také zmínil o těch nejpopulárnějších, jako jsou Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Dogecoin (DOGE).

Ačkoli uznal jejich nedávný pokrok, věří, že Bitcoin je zlatým standardem v krypto komunitě. Yusko dále uvedl, že existuje prostor pro úspěch jen hrstky altcoinů, ale BTC je zdaleka nejlepší kryptoměnou a jako takový zůstane. K tomu americký investor sdílel velmi nepříznivý názor na Dogecoin a označil jej za nepoužitelný:

„Ano, ano, je tu prostor pro pár protokolů k přežití, ale existuje 1000 coinů a DOGE je v té kategorii, které jsou opravdu k ničemu, jsou to jen utility tokeny, které nemají žádnou základní hodnotu nebo případ použití a nakonec zmizí.“

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář