Balancer V2 je aktivní, slibuje nižší poplatky a lepší uživatelský zážitek

3 min read

Balancer V2 již funguje a slibuje uživatelům nižší poplatky a podstatně lepší uživatelský komfort.

Automatický tvůrce trhu (AMM) běžící na platformě Ethereum, Balancer, oznámil, že verze 2 jeho platformy je již aktivní. Slibuje nižší polatky, přepracované rozhraní a lepší uživatelský komfort.

Balancer V2 je tady

Balancer, půjčovací platforma postavená na Ethereu, je protokol DeFi, který uživatelům umožňuje obchodovat s ETH a tokeny ERC-20 v důvěryhodném prostředí. Poskytnutím likvidity poolu Balancer mohou také vydělat část poplatků za obchodování zaplacených do sítě ve formě nativního tokenu Balancer (BAL).

Tým stojící za Balancerem oznámil příchod své dlouho očekávané platformy verze 2. Nyní je s novým uživatelským rozhraním, což naznačuje, že uživatelské prostředí bylo zjednodušeno. V oznámení je uvedeno, že uživatelé budou moci snadno převést své prostředky z Balanceru V1 na V2. Tým věří, že V1 bude i nadále „poskytovat nejlepší cenu, dokud nebude značné množství likvidity migrovat na V2.

Dále upgrade zahrnuje něco, co se nazývá generalizovaný automatizovaný tvůrce trhu. Jedná se v podstatě o přechod do jednoho trezoru, který obsahuje a spravuje všechna aktiva přidaná všemi pooly Balancer. To efektivně zjednodušuje protokol vytvořením jediného přístupového bodu pro všechny interakce s Balancer v2.

“ V tomto okamžiku Balancer očekává, že obchody budou směrovány přes protokol Vault V2, což povede k „nižším poplatkům a lepší ceně.“ Odhady předpokládají snížení poplatků až o 50%. S novým protokolem Vault se do trezoru a z trezoru přenáší pouze konečné čisté částky tokenů, což značné snižuje poplatky.

V2 také zahrnovuje vylepšení cenových oráklů a restrukturalizaci poplatků v protokolu se zavedením poplatku za bleskovou půjčku.

Mohlo by vás zajímat: Jak používat DEX Balancer

Multi-Sig a těžba likvidity

Upgrade znamenal přechod protokolu Balancer na komunitní multi-sig pro jeho provádění správy. Výsledkem je, že novými signatáři jsou Alexander Lange (Inflection), Fabien Marino (Snapshot Labs), Kain Warwick (Synthetix), Kevin Owocki (Gitcoin), Trent McConaghy (Ocean Protocol) a Mariano Conti (Ethereum).

V2 také poskytne nový a „důvěryhodnější program“ pro těžbu likvidity BAL. Po spuštění budou poskytovatelé likvidity (LP) moci stakovat pozice v různých poolech a vydělávat tokeny BAL. Každá skupina bude přiřazena k jedné ze tří různých úrovní, přičemž každý slot úrovně získá předem určené množství mincí za týden.

Roman

Napsat komentář