Nový elektromobil těží kryptoměny

3 min read

Kanadský výrobce lehkých elektrických vozidel Daymak oznámil připravovaný elektromobil, který může těžit Bitcoin, Ethereum a Doge – při nabíjení nebo zaparkováný.

Elektromobil se špičkovým vybavením pro těžbu kryptoměn

Podle oznámení společnosti z 1. června bude elektrický vůz „Spiritus“ uveden do provozu v roce 2023 a bude vybaven „špičkovým vybavením v oblasti těžby“. To je však vše z podrobností o možnostech těžebního hardwaru.

„Daymak Spiritus bude první auto v historii s těžebním hardwarem a krypto technologií naprogramovanou do uživatelského rozhraní.“

Nový elektromobil těží kryptoměny


Každý Spiritus bude „ekologickým uzlem kryptoměn“, který zahrnuje těžařský hardware Daymak Nebula, krypto peněženku Nebula a možnosti solárního dobíjení. Daymak tvrdil, že na rozdíl od jiných vozidel nebude Spiritus znehodnocujícím se aktivem:

„Zatímco většina vozidel ztrácí na ceně, zatímco parkuje ve vaší garáži, Nebula Miner vám vydělá peníze, když je váš Spiritus zaparkovaný.“

Společnost také uvedla, že aplikace Nebula Wallet nabídne řidičům funkci staking a podporuje „Bitcoin, Ethereum, Doge, Cardano a další.“ Daymak nyní přijímá předobjednávky na automobily a jako platbu akceptuje kryptoměny DOGE, ETH, ADA a BTC a také „spolupracuje s různými burzami a nabízí leasingové platby prostřednictvím kryptoměn“.

Spiritus je dodáván v „luxusním“ modelu s cenou 19 995 USD a v „ultimate“ modelu s cenou 149 000 USD. Zdá se, že se modely liší pouze jízdním výkonem, jako je nejvyšší rychlost a výdrží baterie, přidali funkce bezdrátového nabíjení a vlastního laku. Možnosti težebního hardwaru nejsou uvedeny.

Nový elektromobil těží kryptoměny
Spiritus Deluxe a Ultimate modely – Daymak

Není to poprvé, co byl vůz vybaven hardwarem pro těžbu kryptoměny, v lednu nainstaloval krypto nadšenec Simon Bryne přenosnou těžební soupravu do svého hybridního vozidla BMW i8. V té době se odhadovalo, že vůz dokáže generovat zisk 122 000 dolarů ročně.

„Představujeme si budoucnost, kdy budou vaše dálniční poplatky, vaše parkování a vaše drive-thru objednávky placeny přímo za běhu pomocí kryptoměny.“ uvedl Aldo Baiocchi, prezident společnosti Daymak.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář