Zpráva Bybit ukazuje rostoucí popularitu meme coinů mezi institucionálními a drobnými investory

3 min read

Nová zpráva kryptoměnové burzy Bybit ukazuje, že meme coiny se stávají významnou součástí krypto portfolií. Institucionální držby meme coinů vzrostly od února do března o 226 %, zatímco držby meme coinů drobných investorů vzrostly od února do dubna o 478 %. Když se však sentiment na trhu zhoršil, své meme coiny „agresivně prodali“.

Zpráva Bybit ukazuje rostoucí popularitu meme coinů mezi institucionálními a drobnými investory

„Od února do března jsme viděli velký skok v institucionálních alokacích di meme coinů“

Nová zpráva kryptoburzy Bybit s názvem „Beyond the Hype: The Realities of Institutional Memecoin Investments“ zdůrazňuje rostoucí zájem o meme coiny mezi institucionálními a drobnými investory. Zpráva pokrývá data od 1. ledna do 1. května, přičemž naznačuje, že meme coiny se stále více stávají podstatnou součástí krypto portfolií.

„Institucionální investoři byli ochotni naskočit do rozjetého vlaku meme coinů, když trend vrcholil na konci března,“ popsali analytici Bybit a dodali:

Od února do března jsme skutečně viděli velký skok v institucionálních alokacích do meme coinů, což zvýšilo jejich držbu spotů o 226 % na 204 milionů USD. V dubnu vzrostly ještě více, čímž jejich celková držba meme coinů v té době dosáhla 293,7 milionů dolarů.

Zpráva však uvádí, že institucionální investoři poté „agresivně prodali polovinu svých meme coinů, když se sentiment na trhu zhoršil, a zakončili období alokací 139 milionů dolarů – což i tak je o 125 % více než na začátku roku.

Pokud jde o drobné investory, zpráva uvádí podrobnosti:

Držby meme coinů mezi drobnými investory drasticky vzrostly, když memecoinová mánie vyvrcholila začátkem dubna a od února do dubna vzrostly o 478 %. Tato skupina investorů poté prodala své alokace a snížila je z 567 milionů USD na 371 milionů USD.

BONK byl nejoblíbenější z nových meme coinů, které se dostaly do popředí zájmu od 4. čtvrtletí 2023, což odráží význam ekosystému Solana, který zaznamenal vynikající výkon v tomto roce, když zvýšil svůj kumulativní objem obchodů o 3892 % od začátku roku.

Zpráva Bybit ukazuje rostoucí popularitu meme coinů mezi institucionálními a drobnými investory

Retailoví investoři mají celkově agresivnější strategii než instituce, alokují v průměru 4 % jejich držby do meme coinů, zatímco instituce drží 2,5 %, s většinou v zavedených jménech s dlouhou historií jako Shiba Inu a Dogecoin. Proč instituce ignorují nové low cap meme coiny? Je to dáno větším důrazem na řízení rizik a dlouhodobý růst nad okamžitými výnosy? Nebo je prostě v nových meme coinech málo likvidity.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář