Jak vytvořit NFT na EOS

3 min read

Kromě NFT na ethereu existují i ​​ty na EOS: v tomto návodu se naučíme, jak je vytvořit.

Většina tokenů je vytvářena pomocí běžných standardů, jako je Ethereum (ETH) ERC20, ale existují i ​​takzvané NFT (Non Fungible Tokens), jedinečná a nesměnitelná aktiva, která jsou obvykle doprovázena obrázkem (jako CryptoKitties).

Ne všechny blockchainy umožňují vytváření nových tokenů nebo NFT, takže je to funkce, kterou je třeba mít na paměti při výběru blockchainu.

V tomto návodu uvidíme, jak vytvořit NFT na blockchainu EOS pomocí platformy Alcor.exchange, která také umožňuje zalistování tokenu autonomním a decentralizovaným způsobem.

Jak vytvořit NFT na EOS

Platforma umožňuje vytváření NFT jak na EOS, tak na různých sesterských řetězcích jako COFFEE, Telos nebo WAX, ale je také možné použít místní síť a testnet Jungle.

Před spuštěním budeme potřebovat:

  • Účet EOS nebo jeden z výše uvedených sesterských řetězců;
  • Nejméně 1 000 bajtů RAM pro uložení informací o NFT
  • Odkaz na obrázek, který bude spojen s NFT;
  • Peněženku, která podporuje blockchain EOS, jako je Scatter.

Prvním krokem je spuštění peněženky a připojení k adrese platformy v sekci NFT Market.

Na stejné platformě je také možné různé NFT prodávat.

Všimněte si, že tyto NFT používají k vytvoření jednoduchá aktiva, takže pokud máme jiný typ NFT, který byl vytvořen v jiném systému, nemůžeme jej prodat.

Následně je nutné kliknout na tlačítko „+ Create NFT token“.

V tomto okamžiku je další krok docela intuitivní a budeme muset zadat kategorii tokenů (karta / objekt / logo), některé neměnné parametry, jako je název karty / objektu / loga a nakonec budeme muset kliknout na „ Add “a zadejte parametry, které lze aktualizovat nebo upravit, například do prvního pole napište název a do dalšího obsah.

Poté je nutné vše uložit stisknutím tlačítka „Add“.

Ještě jednou, po resetování pole, v prvním poli budeme muset napsat, který obrázek vložit, a odkaz na obrázek. Pokaždé, když kliknete na tlačítko „Add“, přidáte informace o tokenu.

V tomto okamžiku můžeme vytvořit náš NFT stisknutím tlačítka „Create NFT“.

Jak vytvořit NFT na EOS

A tady to je: za pár sekund vytvoříte NFT s obrázkem a je možné jej vidět v peněžence nebo na průzkumníkovi, který má sekci NFT, abychom je mohli prohlížet i mimo ekosystém.

Jak jsme viděli v tomto návodu, je snadné vytvořit NFT a bez nákladů, a to díky blockchainu EOS.

Roman

Napsat komentář