Bitcoin vs akcie: některá aktiva překonala BTC

3 min read

Bitcoin není nejvýkonnějším aktivem v roce 2021. BTC v současné době od začátku roku získal „pouze“ asi 43%, ačkoli v polovině dubna to bylo o 115% více.

Existují však některé akcie, které si vedly lépe.

Například společnost MicroStrategy, která je nyní také velmi korelovaná s BTC, v roce 2021 zatím dosáhla o 55%, s vrcholem 160% v únoru. Další akcie spojené s Bitcoinem, Galaxy Digital, si vedly také lépe než BTC, k dnešnímu dni +45% a vrchol 280% v dubnu.

Silvergate letos letos dosáhla 65%, s vrcholem 165% v únoru, ale ještě lepší je Voyager Digital, který je aktuálně meziročně o 337% vyšší, s vrcholem 716% v dubnu.

Je však třeba říci, že se jedná o všechny společnosti, které jsou nějakým způsobem propojeny s Bitcoinem, nebo mají ve svém portfoliu BTC.

Jiné akcie, které si vedly lépe než Bitcoin

Pokud vezmeme jako benchmark index Nasdaq Composite, zjistíme, že v roce 2021 vzrostl těsně pod 18%, což je také maximální roční zisk.

Jinými slovy, dynamika všech čtyř výše uvedených akcií je podobná dinamice Bitcoinu, ale zcela odlišná od dynamiky například akcií technologických společností.

Mezi společnostmi kotovanými na burze Nasdaq byla jednou z těch, jejichž volatilita byla v některých ohledech srovnatelná s BTC v roce 2021, Tesla, její akcie však od začátku roku poklesly o 0,85% s maximálním ziskem na konci ledna o 22%. Skutečný bull run Tesly však začal poté, co se finanční trhy zhroutily v březnu 2020, kdy akcie vyskočily téměř o 900%.

Dokonce i na krypto trzích existovala aktiva, která si v tomto roce 2021 vedla lépe nebo mnohem lépe než Bitcoin, počínaje ETH, který je od začátku roku až o 230% vyšší a v květnu dosáhl 420%.

Po zhruba třech měsících vysoké volatility a dvou poklesech se zdá, že se kryptotrhy za posledních pár týdnů trochu vzpamatovaly. CTO společnosti Bitfinex Paolo Ardoino řekl:

„Zdá se, že se na trhy s kryptoměnam vrátil optimismus. Přesto turbulence, které jsme v posledních týdnech na kryptotrzích viděli, pravděpodobně neustoupí. Bylo by moudré ignorovat spekulativní šílenství, které se občas může vyskytnout, a místo toho zvolit dlouhodobý investiční přístup a seznámit se s touto úžasnou technologií “

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

Roman

Napsat komentář