Cena Bitcoinu stoupá na 71 000 USD – začíná nyní bull run?

4 min read

Poté, co se posledních pár týdnů vyznačovalo medvědím sentimentem na kryptotrhu a Bitcoin se dokonce dočasně propadl pod úroveň 58 000 USD, se nyní cena BTC může nejen znovu vzpamatovat, ale vyšplhat do nových výšin. Včera večer se dokonce podařilo ceně dočasně překročit hranici 71 000 dolarů, než se opět propadla těsně pod ni.

Cena Bitcoinu stoupá na 71 000 USD – začíná nyní bull run?

BTC se nyní opět blíží svému současnému historickému maximu, kterého bylo naposledy dosaženo 14. března 2024, přičemž se aktuálně pohybuje kolem 70 000 USD. Ale v současné době jsme teprve na začátku bull runu a hodnoty 100 000 dolarů a více jsou podle mnoha analytiků letos stále možné.

Bitcoin po silném 24hodinovém růstu překonal 71 000 USD

Bitcoinu se naposledy podařilo překonat hranici 71 000 USD 9. dubna, než korekce znatelně stlačila cenu tokenu BTC dolů. Obnovené posílení ceny by však nyní mohlo být známkou toho, že se konečně dostavují první dopady posledního dubnového halvingu BTC a postupně způsobí růst ceny. BTC dokázal jen za posledních 7 dní stoupnout o působivých 12,78 %. Jasné znamení toho, že investoři opět získávají silnou důvěru v token a doufají e světlé zítřky.

BTC/USD, zdroj: TradingView

Nedávné zvýšení cen však není pro mnoho odborníků na kryptoměny neočekávané. Dosud každý halving bitcoinu – který se koná přibližně každé čtyři roky – způsobil rychlý bull run, zvýšil cenu BTC, ale také podpořil mnoho altcoinů. Výrazný růst cen se očekává také v nadcházejícím bull runu, který by mohl přinést mnoho nových historických maxim. V současnosti je však obtížné předpovědět, kolik měsíců potrvá právě začínající bull run.

Mohly by altcoiny dokonce překonat Bitcoin?

S ještě silnější cenou bitcoinu na obzoru si nyní mnoho investorů klade otázku, zda je BTC skutečně nejlepší kryptoměnou pro nadcházející měsíce, nebo zda některé altcoiny dokonce umožní vyšší výnosy. Na to nabízí odpověď kryptoanalytik Michael van de Poppe, který v jednom ze svých nejnovějších tweetů na platformě X (dříve Twitter) uvedl, že BTC bude v nadcházejících týdnech opakovaně testovat hranici 68 000 USD. Zároveň však předpokládá, že mnoho altcoinů bude fungovat lépe než bitcoin.

Van de Poppe jako hlavní důvod uvádí spotové ethereum ETF, o kterých se domnívá, že budou schváleny pro americký akciový trh toto léto. Žádosti jsou v současné době u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), ale zda skutečně dojde ke schválení, je stále sporné i ve světě odborníků. Je však jasné, že tyto ETF – pokud by byly schváleny – budou mít obzvláště silný dopad na ethereum a celý kryptosvět. Poté, co byly 10. ledna 2024 schváleny spotové bitcoinové  ETF, na kryptotrh proudily miliardy amerických dolarů a zajistily, že BTC dosáhl nového historického maxima ještě před halvingem.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář