Až +150 USD! Může Solana (SOL) explodovat téměř o 50 %

4 min read

Expert na kryptoměny očekává, že konkurent Etherea Solana (SOL) zaznamená nárůst o neuvěřitelných 50 %.

Jakým směrem se bude Solana ubírat?

Jak vysoko tato mince vyroste? Solana (SOL) se již měsíce pohybuje nahoru: +19,63 % za posledních sedm dní a objem obchodů je také v zelených číslech +23,24 %. A přestože SOL již dosáhl pozoruhodných zisků, odborníci na kryptoměny očekávají další skoky!

Až +150 USD! Může Solana (SOL) explodovat téměř o 50 %

Podaří se SOL vrátit na své historické maximum? To je na 260,06 USD a bylo dosaženo 6. listopadu 2021. Současná cena je tedy více než 60 % pod ATH – investice by se tedy mohla vyplatit, pokud bude aktivum dostatečně silné, aby se odrazilo.

Mnoho pozorovatelů z oboru je přesvědčeno, že tomu tak bude. Solana je konkurentem číslo 1 pro Ethereum (ETH), druhou nejhodnotnější kryptoměnu, která by mohla by v krátkodobém horizontu ztratit podíl na trhu. Například kryptoanalytik Bluntz_Capital očekává pohyb nad 150 USD jako zaručený a píše svým více než 238 000 sledujícím na Twitteru (nyní X):

   „SOL získala zpět oblast prolomení, nárůst na 150+ je nyní v podstatě potvrzen.“

Solana (SOL) se aktuálně obchoduje za 103,81 USD – skok na 150 USD by tedy odpovídal nárůstu o téměř 50 %! Je však pouze prognóza Bluntz Capital ohledně SOL býčí nebo i jiné prognózy nabízejí vyhlídky na masivní zvýšení ceny?

Co mnoho investorů nebere v úvahu: SOL se v posledních měsících dokázala výrazně zotavit, protože Ethereum (ETH) trochu zaostalo. Nyní, s „Dencun“, nový upgrade Etherea, který brzy přijde, by mohl podobně jako „The Merge“ vyvolat masivní humbuk a zájem investorů.

Podle analytiků by Dencun mohl „výrazně“ optimalizovat efektivitu, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí a připravit tak Solana o část její konkurenční výhody. SOL by tedy mohl výrazně ztratit oproti Ethereu. Co byste měli vzít v úvahu:

  • SOL je považována za relativně mladou a neprověřenou kryptoměnu, která zatím nemá takové přijetí, důvěryhodnost a rozmanitost DApps jako Ethereum.
  • SOL se navíc spoléhá na omezený počet validátorů, kteří musí splňovat vysoké hardwarové požadavky, aby udrželi síť. To by mohlo ovlivnit decentralizaci a bezpečnost Solana a učinit coin zranitelnější vůči útokům nebo selháním.
  • Ačkoli je SOL rychlejší a levnější než Ethereum, nemusí být nutně vhodnější pro všechny typy DApps. Některé DApps mohou vyžadovat větší flexibilitu, interoperabilitu nebo soukromí, než může poskytnout Solana.

Craftujte a stakujte v My Neighbor Alice Alpha sezóna 4

Marketa Tesarkova

Napsat komentář