Analytik varuje: „Ethereum klesne pod 1 000 USD“ – předstihne nyní Solana ETH?

4 min read

Renomovaný analytik varuje: ETH se brutálně zhroutí a klesne pod 1 000 USD! co je za tím? Měli byste prodat Ethereum – nebo využít krach k nákupu dipu?

Předpověď ceny Etherea: Analztik vidí ETH brzy pod 1 000 USD

Už několikrát varoval před „Buy the rumour, sell the news“ a nyní analytik a obchodník Benjamin Cowen dodal, že ETH se podle názoru chystá spadnout pod 1 000 USD!

Pokles už by mohl být patrný: Ethereum (ETH) za posledních sedm dní ztratilo -1 % a obchoduje se za 2 310 USD, což je výrazně pod ročním maximem 2 619 USD, kterého bylo dosaženo zhruba před dvěma týdny.

Analytik varuje: „Ethereum klesne pod 1 000 USD“ - předstihne nyní Solana ETH?

Přesto byl objem obchodů za posledních 24 hodin v zelených číslech, vzrostltéměř o 16 % podle údajů z Coinmarketcap. Děje se tak proto, že mnoho investorů ETH prodává?

Populární analytik „Crypto Tony“ zdůrazňuje, že zůstává býčí, dokud ETH zůstane nad podporou 2 100 USD.

Co byste měli vzít v úvahu: Ze současné ceny pod 2 100 USD to odpovídá poklesu pouhých 7,5 %, takže je to vždy možné. Krypto expert Benjamin Cowen dokonce očekává dosažení nových ročních minim, tedy neúspěch, kdy ETH letos klesne níže než kdykoli předtím.

Minulost také naznačuje, že ETH bude tuto hodnotu testovat až po kolapsu ETH/BTC. To se „pravděpodobně“ nestane ani v lednu, protože leden je obvykle dobrým měsícem pro Ethereum. Jinými slovy: Podle Cowenovy předpovědi by ETH mohlo mít ještě několik dobrých dní, než začne skutečný krach.

Měli byste prodat Ethereum?

Američan zdůrazňuje: Než Ethereum zkolabuje, může to chvíli trvat, protože některé narativy aktuálně drží cenu při životě. Patří mezi ně naděje na spuštění Ethereum ETF a teze, že halving bitcoinu by mohl katapultovat na vrchol i altcoiny, jako je ETH. Cowen dále uvedl:

Tyto naděje se brzy vypaří – a cena Etherea podle toho klesne, protože investoři odcházejí zklamáni.

Obchodník Daan Crypto Trades uvedl, že v lednu až květnu ETH má tendenci mít vzestupnou trajektorii – historicky patří červen až prosinec mezi slabší měsíce.

„Historicky jsou měsíce leden až květen zdaleka nejlepšími měsíci pro ETH. V každém z těchto měsíců byl zaznamenán průměrně dvouciferný nárůst.“

Krypto trhy jsou však také známé a proslulé překvapivými zvraty událostí, takže nic není zdaleka zaručeno.

Takže byste měli prodávat ETH? Mnoho významných obchodníků a pozorovatelů trhu si v současné době udržuje od ETH odstup, včetně zakladatele BitMEX Arthura Hayese. Jeho předpověď ETH na 5 000 USD se nenaplnila, nyní v analýze vysvětluje svou preferenci pro konkurenční coin. Hayes zdůrazňuje: Sázím na Solanu a meme coin dogwifhat (WIF)  pro příští bull run.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář