Amazon údajně plánuje letos začít přijímat platby v Bitcoinu

2 min read

Anonymní zdroj z Amazonu řekl pro londýnský obchodní deník City A.M. že gigant v oblasti elektronického obchodu plánuje přijímat platby v Bitcoinu (BTC) do konce roku 2021, což by mohlo připravit půdu pro širší tradiční přijetí krypto transakcí.

Amazon údajně bude akceptovat platby v Bitcoinu

„Nejde jen o procházení návrhů na nastavení platebních řešení pro kryptoměny v určitém okamžiku v budoucnosti – jedná se o úplnou, dobře diskutovanou a nedílnou součást budoucího mechanismu fungování Amazonu,“ řekl zdroj. City AM.

Naznačil/a, že zatímco Bitcoin bude prvním krokem v kryptoměnových ambicích Amazonu, vedoucí pracovníci společnosti chtějí v budoucnu přidat další zavedené kryptoměny. „Direktiva přichází od samého vrcholu,“ uvedl zdroj s odkazem na Jeffa Bezose.

„Celý tento projekt je do značné míry připraven k uvedení. Ethereum, Cardano a Bitcoin Cash budou další v řadě. Nebude to trvat dlouho, protože plány již existují a pracují na nich od roku 2019.“

Kromě přijímání plateb bitcoinem říká, že Amazon zkoumá vytvoření vlastní kryptoměny, která přijde možná již v roce 2022.

Spekulace o vstupu Amazonu na trh s kryptoměnami zuří už několik dní poté, co se minulý týden objevil na pracovní desce společnosti nový příspěvek pro „Digital Currency and Blockchain Product Lead“. Podle popisu práce bude nový pracovník pomáhat rozvíjet měnovou strategii digitálních měn Amazonu. Pozice vyžaduje silné odborné znalosti v oblasti blockchainu, distribuovaných účetních knih, digitálních měn centrálních bank a kryptoměn obecně.

Bitcoin, 1 miliarda uživatelů do roku 2024

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář