Akumulace BTC na krypto trzích pokračuje

3 min read

Kryptotrhy se v poslední době otřásly, zejména s pokračující akumulací Bitcoinu (BTC).

Vyplývá to z nedávné zprávy společnosti Luno, která uvádí, že poté, co minulý týden dosáhl Bitcoin nových rekordních maxim, cena následně poklesla v důsledku likvidací. Zpráva přesto uvádí:

„Dlouhodobí držitelé akumulují více BTC, což by mohlo poskytnout silnou podporu pro cenu Bitcoinu do budoucna.“

Včera se však po projevu guvernéra Fedu Jerome Powella nákupy vrátily na kryptotrh s cenou BTC zpět kolem 59 000 dolarů, což je velmi blízko historickému maximu.

DC Comics uvádí Batman NFT kolekci. Varuje tvůrce, že nikdo jiný nemůže udělat totéž

Zpráva však také poukazuje na to, že silný růst cen Bitcoinu v posledních dnech nebyl ve stejné míře sledován ostatními významnými kryptoměnami, protože v březnu se zdá, že zejména velryby zaměřily svou pozornost na BTC a ne na altcoiny.

Mimochodem, pokud jde o altcoiny, stejná zpráva zdůrazňuje, že současné pohyby trhu naznačují, že investoři se nyní více zajímají o nové krypto projekty, než o to, co se nazývá „tokeny roku 2017“.

Například pokud vyloučíme Bitcoin a Ethereum, které sledují svou vlastní cestu a Tether, jehož cena zůstává pevná, najdeme Cardano, Binance Coin, Polkadot, Uniswap a Chainlink v první desítce kryptoměn s nejvyšší tržní kapitalizací, projekty, které v roce 2017 neexistovaly nebo byl v plenkách.

Ostatní „tokeny z roku 2017“, jako jsou Bitcoin Cash a Stellar, jsou na spodních pozicích, zatímco Monero a EOS se propadly za 20. pozici. Sam Kopelman ze společnosti Luno to komentoval slovy:

„Věřím, že i nadále budeme svědky rychlého přijetí kryptoměn po celém světě, protože více lidí bude hledat finanční bezpečnou budoucnost. Zvyšující se zájem o nové projekty hlášený v naší analýze trhu tento týden je připomínkou, že spotřebitelé chtějí svobodu volby a více možností, pokud jde o jejich finance “.

Roman

Napsat komentář