3 nejlepší multichainové softwarové peněženky pro správu, staking a swapy

4 min read

„Not your keys, not your coins“ (nejsou to vaše klíče, nejsou to vaše mince) je krypto mantrou, která znamená „Nenechávejte své krypto na burzách.“ Zde jsou tři nejlepší multichainové softwarové peněženky, kterým důvěřují miliony investorů.

Tři nejlepší multichainové softwarové peněženky pro správu, staking a swapy

Téměř každý segment krypto-sektoru prošel v roce 2021 explozivním růstem. Stálý příliv institucionálních prostředků by mohl být interpretován jako signál, že to nejlepší teprve přijde.

Pro nové uživatele může být zjišťování, jak získat kryptoměnu, zdlouhavý úkol a výzva k zajištění aktiv na burzách je další překážkou, kterou někteří investoři obtížně překonávají.

Zde je přehled některých nejpoužívanějších softwarových peněženek, které podporují širokou škálu tokenů a nabízejí uživatelům přístup k decentralizovaným financím (DeFi), nezaměnitelným tokenům (NFT), příležitostem ke stakingu a airdropům.

MetaMask

MetaMask byla původně spuštěna na podporu blockchainu Ethereum a decentralizovaných aplikací (DApps), které na něm běží. Nyní je k dispozici jako rozšíření prohlížeče a aplikace pro chytré telefony.

Společnost byla spuštěna v roce 2016 a do značné míry těžila z výhody prvního na trhu, aby se stala jednou z nejpopulárnějších a široce integrovaných peněženek, a jako jedna z mála podporuje téměř každou blockchainovou síť.

V současné době MetaMask podporuje Avalanche, Fantom, Binance Smart Chain, Polygon, HECO Mainnet, Optimism a Arbitrum a pro uživatele je snadné používat různé mosty k převodu tokenů mezi podporovanými sítěmi.

MetaMask také integroval funkci swap přímo do peněženky, aby uživatelům poskytl přístup k souhrnnému seznamu decentralizovaných burz (DEX). Podle údajů z Dune Analytics se objem denních swapů během roku 2021 neustále zvyšoval.

Růst objemu swapů také přišel spolu se zvěstmi, že MetaMask vydá svůj vlastní token a mnoho uživatelů očekává airdrop.

Phantom

Phantom je populární softwarová peněženka a rozšíření prohlížeče dostupné pro uživatele sítě Solana.

Podobně jako MetaMask má peněženka Phantom vestavěnou DEX, která uživatelům umožňuje provádět přímé swapy v rámci softwaru, čímž se vyhnete riziku připojení k podvodné webové stránce nebo placení poplatků za převod prostředků z peněženky na jinou burzu.

Objevují se zvěsti, že Phantom by mohl spustit svůj vlastní token a dát část nabídky prvním uživatelům. Zatím se ale nejedná o nic jiného než o čistou spekulaci.

Peněženka má také funkci sledování NFT a uživatelé mohou také obchodovat s dostupnými NFT tržišti.

Podobně jako u jiných peněženek mohou uživatelé Phantomu stakovat tokeny Solana (SOL), aniž by museli převádět aktiva. Nedávno tým oznámil partnerství s MoonPay, které uživatelům umožní používat fiat měnu a kreditní karty k nákupu tokenů v ekosystému Solana.

Projekt také vyvíjí aplikace pro chytré telefony, které uživatelům umožní přístup do sítě Solana přímo z jejich chytrých zařízení.

Keplr

Keplr je první peněženka a rozšíření prohlížeče s podporou inter blockchain komunikace (IBC) pro síť Cosmos, které uživatelům umožňuje ukládat a přistupovat k tokenům v rámci ekosystému.

V současné době podporuje více než 15 sítí, včetně Cosmos, Secret Network, Kava, Crypto.org, IRISnet a Persistence, a tým pravidelně přidává podporu pro nové řetězce s několika projekty, které jsou aktuálně v beta verzi.

Držitelé podporovaných tokenů mohou stakovat přímo prostřednictvím peněženky Keplr a aplikace funguje na zařízeních Android a iOS.

V tuto chvíli nekolují žádné zvěsti o možném tokenu Keplr nebo airdropu, ale nikdy si nemůžete být jisti tím, co se může v krypto sektoru stát. Pokud Keplr integruje oblíbené funkce, jako je vlastní swapovací rozhraní nebo NFT marketplace, pak je šance na nativní token vždy možná.

Trust Wallet – nastavení pro Binance Smart Chain + kompletní návod

Marketa Tesarkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *